serie A

[FOTO] Igor Tudor s Veronom razbio Lazio; fantastični Giovanni Simeone zabio je sva četiri gola

24.10.2021 u 17:28

U dvoboju 9. kola talijanske Serie A Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, je potpuno nadigrala Lazio i svladala ga 4:1

Apsolutni junak te pobjede Verone bio je Giovanni Simeone, sin trenera Atletica Diega Simeonea. Naime, Argentinac je postigao sva četiri pogotka za domaći sastav koji je nastavio s dobrim igrama otkako ga je preuzeo Tudor. Simeone je zabijao u 30., 36., 62. i 92. minuti.

Od hrvatskih nogometaša iz Verone u igru je ušao samo Boško Šutalo u 69. minuti. Kalinić i Pandur su ostali na klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, baš kao i Toma Bašić kod Lazija.

• +7
Hellas Verona - SS Lazio, Serie A, 24.10.2021. Izvor: EPA / Autor: EMANUELE PENNACCHIO

Domaće bodove osvojila je i Fiorentina koja je 3:0 svladala Cagliari. Prvi gol u 21. minuti zabio je Biraghi iz jedanaesterca, dok su potom još strijelci bili Gonzalez (42.) i Vlahović (49.).

Fiorentina je došla do šestog mjesta na ljestvici (isti broj bodova kao četvrta Roma i peta Atalanta), dok se Verona popela na 11. mjesto.