SERIE A

[FOTO] Napoli bez problema do pobjede kod Spezije u utakmici koju su obilježili sramotni navijački sukobi

22.05.2022 u 14:43

U prvoj utakmici nedjeljnog programa posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost svladao Speziju sa 3:0

U rezultatski nevažnom dvoboju svi pogoci postignuti su već u prvom poluvremenu. Politano je već u 4. minuti lijepom solo-akcijom doveo Napoli u vodstvo, a nakon 10-ominutnog prekida zbog ulaska gostujućih navijača u teren, ali i sukoba s domaćim simpatizerima, Napolitanci su još dva puta tresli mrežu Spezije. Prvo je Zielinski u 25. minuti pospremio jedan otpadak iza leđa Provedela, da bi u 36. minuti i Petagna bio precizan iz blizine.

Martin Erlić igrao je za Speziju do 80. minute.

Treći Napoli je sezonu okončao sa 79 bodova, dok je Spezia 16. sa 36 bodova, ali je i osigurala ostanak jer ima pet bodova više od 17. Salernitane, odnosno sedam od 18. Cagliarija.

Na vrhu je Milan sa 83 boda, dva više od Intera te mu je za osvajanje naslova, prvog nakon 2011. godine, potreban bod s gostovanja kod Sassuola od 18 sati ili da istovremeno Inter ne pobijedi Sampdoriju.

• +2
Spezia - Napoli, Sreia A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Tano Pecoraro / LaPresse / Profimedia