KAKVA UTAKMICA

[FOTO] Nikola Kalinić u sudačkoj nadoknadi spasio bod Igoru Tudoru i Hellas Veroni koji su prosuli vodstvo od 2:0

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa i Verona su igrale 3:3, a bod momčadi koju vodi Igor Tudor u prvoj minuti sudačke nadoknade spasio je Nikola Kalinić

Verona je povela 2:0 golovima Simeonea (8) i Baraka (49-11m), ali tada se odlučila povuči i braniti prednost što se nije pokazalo dobrom odlukom te je po drugi put u samo tri dana ispustila vodstvo od dva pogotka.

Genoa je u razmaku od samo devet minuta postigla tri gola i povela sa 3:2, prvo je Criscito (76-11m) iskoristio kazneni udarac da bi Destro (80, 85) dva puta odlično reagirao u gostujućem kaznenom prostoru.

Ipak, Kalinić (90+1) je u prvoj minuti sudačke nadoknade glavom s pet metara proslijedio ubačaj Casalea u mrežu za konačnih 3:3.

Bio je to treći ovosezonski pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca koji je u srijedu bio dvostruki strijelac u 2-2 remiju protiv Salernitane.

• +3
Genoa - Hellas Verona, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Tano Pecoraro / LaPresse / Profimedia

Kalinić je u igru za Veronu ušao u 66. minuti, dok je Boško Šutalo za goste igrao drugo poluvrijeme. Milan Badelj je, pak, odigrao čitav susret za Genou.

Bila je ovo treća utakmica Tudora na klupi Verone i još nije izgubio, nakon pobjede protiv Rome uslijedila su dva neodlučena rezultata, pa je Verona sada 14. na ljestvici s pet bodova, koliko ima i 15. Genoa.