serie a

[FOTO] Nikola Vlašić zabija već treću utakmicu u nizu; ovog puta bio je strijelac jedinog gola, vrijednog tri boda

05.09.2022 u 22:56

Hrvatski reprezentativni vezjak Nikola Vlašić svojim je trećim ovosezonskim pogotkom osigurao minimalnu 1:0 (1:0) domaću pobjedu Torinu protiv Leccea u posljednjoj utakmici 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Vlašić se odlično ubacio u prazan prostor u gostujućem 16-ercu nakon okomitog proigravanja Vojvode i zatim udarcem sa 10-ak metara pogodio sam donji lijevi kut suparničkog gola.

Vlašić je odigrao čitav susret za Torino koji pod vodstvom Ivana Jurića ima odličan ulazak u sezonu, trenutačno je diobi petog mjesta s Romom sa deset bodova, koliko ima i četvrti Udinese.

Lecce, za koji je Kristijan Bistrović igrao do 74. minute, a Marin Pongračić ostao na klupi, ostao je 17. s dva boda.

• +9
Torino - Lecce (5. kolo Serie A) Izvor: Profimedia / Autor: Cristiano Mazzi/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ranije u ponedjeljak su nogometaši Atalante izbili na vrhu ljestvice 2:0 (0:0) gostujućom pobjedom protiv Monze. Sastav iz Bergama poveo je u 57. minuti udarcem glavom Hojlunda, a pitanje pobjednika bilo je riješeno osam minuta potom kada je Marlon u klizećem startu ubacio loptu u vlastitu mrežu nakon sraza s Lookmanom.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 71. minute.