Francuzi doživjeli težak poraz u velikom derbiju na startu Igara

• A.H./Hina
  • Zadnja izmjena 27.07.2024 22:50
  • Objavljeno 27.07.2024 u 22:49

Rukometaši Danske u derbiju prvog dana rukometnog olimpijskog turnira uvjerljivo su pobijedili domaćina Francusku. Danci su slavili s 37:29 iako su u jednom trenutku u prvom poluvremenu gubili pet razlike.

Bila je to repriza posljednja dva olimpijska finala iz Tokija i Rio de Janeira. Na posljednjim Igrama Francuska je u finalu pobijedila Dansku s 25:23, dok su Danci četiri godine ranije u Rio de Janeiru bili bolji s 28:26.

U prvom poluvremenu utakmice u Parizu Francuzi su imali pet golova viška (9:4), međutim na odmor se otišlo s danskih +1. U nastavku je Danska povela s 22;18, domaćin se približio na 26:25, no uslijedilo je danskih 5:0 za 31:21, a vrlo brzo i šest razlike za 32:26 nakon čega je bilo jasno tko će osvojiti bodove.

Na koncu su trostruki uzastopni svjetski prvaci (2019, 2021, 2023) slavili s 37:29. Do pobjede predvodili su ih sjajni Mathias Gidsel i Simon Pytlick s po 11 golova, te Mikkel Hansen sa šest golova, dok je Niklas Landin Jacobsen imao 15 obrana. Na francuskoj strani najefikasniji su bili Hugo Descat sa sedam, te Dika Mem s pet golova.

U ostalim susretima 1. kola iz ove skupine Norveška je pobijedila Argentinu s 36:31, dok je Egipat bio bolji od Mađarske s 35:32. U susretima 2. kola 29. srpnja sastaju se Danska - Egipat, Francuska - Norveška, te Mađarska - Argentina.