supersport hnl

Gattuso na korak do Hajdukova rekorda u SHNL-u. Može ga srušiti u sljedećem kolu

26.10.2024 u 18:30

Hajduk je u 11. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Lokomotivu na Poljudu 2:1 i pobjegao Dinamu na sedam bodova prednosti.

Momčad Gennara Gattusa povela je u 7. minuti golom Marka Livaje, a gosti su se vratili u 27. minuti nakon katastrofalne pogreške Lovre Kalinića, koji je napucao loptu u Duju Čopa i ona se odbila u gol. Ipak, Hajduk je do pobjede došao u 74. minuti lijepim golom Nike Kristiana Sigura.

Splićani su nakon 11 odigranih utakmica u prvenstvu ove sezone i dalje bez poraza. Gattuso je tako izjednačio rekord Stanka Poklepovića, koji je 2011. prvi put izgubio u 12. kolu. Rekorder Hajduka je Ivan Katalinić, koji je u sezoni 1994./1995. startao s 12 utakmica bez poraza i onda izgubio od tadašnje Croatije u Maksimiru.

Gattuso bi Katalinićev rekord mogao dostići već sljedećeg vikenda kad Hajduk gostuje u Varaždinu, u kojem nije izgubio od 2020. godine. U međuvremenu će Hajduk u srijedu igrati osminu finala SuperSport Kupa u gostima kod Mladosti iz Ždralova.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel