dinamo u krizi

Hajduk čak 20 godina nije imao ovakvu prednost nad Dinamom

27.10.2024 u 19:08

Osijek je u sjajnom derbiju 11. kola SuperSport HNL-a pobijedio Dinamo 4:2 i bacio ga u ogromne probleme uoči nastavka prvenstva.

Dinamo je poveo u 18. minuti golom Marka Pjace, a Osijek je okrenuo golovima Arnela Jakupovića u 22. i Roka Jurišića u 40. minuti. Dinamo se vratio u 51. minuti drugi golom Pjace da bi gosti u sljedećem napadu poveli majstorijom Hernanija, a konačnih 2:4 postavio je Jakupović iz penala u 88. minuti.

Dinamo je ovim porazom ostao na ogromnih sedam bodova zaostatka za vodećim Hajdukom i u ozbiljnoj je opasnosti da ne uspije obraniti naslov prvaka.

Posljednji put kad je Hajduk imao bodovnu prednost od sedam ili više bodova, a da su obje momčadi odigrale isti broj susreta dogodio se prije 20 godina. Bila je to sezona 2004./05., ista ona sezona kad je momčad s Poljuda posljednji put bila prvak, a Dinamo je završio u 'Ligi za bedaka.'