POBJEDA - IMPERATIV

Hrvatska na startu razbila Bjelorusiju

13.01.2014 u 19:31

Hrvatska rukoemtna reprezentacija otvara nastup na Europskoj prvenstvu u danskoj protiv Bjelorusije koja je ostala bez svog (uvjerljivo) najbolkeg igrača Siarheija Rutenke. Igrači Slavka Goluže ne skrivaju visoke ambicije i pobjeda na otvaranju zacrtana je u svim kombinacijama koje vode do medalje

Hrvatska - Bjelorusija 33:22 (16:11)

60' - Babičev postiže gol
60' - pogađa Mandalinić. Jedino još Vuković i Ninčević nisu postigli pogotke
59' - više se obrane praktički ne igraju, tako je do gola došao Puhovski
58' - kažnjava sve Horvat, 32:20
58' - Valčiću je svirano diranje podloge, a iz kontranapada Sjemenov pogađa
56' - Sjemenov postiže gol
56' - kad ide, ide, opet Horvat i to s vanjske pozicije
55' - lijepo poigravanje Buntića prema Musi za novi pogodak
52' - kakav zalet Horvata, postigao je novi gol
51' - opet zabija Horvat, izvandredan gol s krila
51' - razigrali su se Bjelorusi, zabio je Sjemenov
50' - opet se Hrvatska diže, gol je postigao Horvat
49' - iskoristio je Valčić neopreznost bjeloruske obrane i pogodio
48' - lagano opuštanje naših, što Bjelorusi koriste i postižu novi pogodak za 25:15
47' - napokon Bjelorusija zabija i to preko Babičeva
47' Bjelorusi su se predali, Gojun pogađa za visoko vodstvo 25:13. Samo dva pogotka postigla je Bjelorusija u drugom poluvremenu
45' uz malo sreće Ćupić postiže novi pogodak. Tone bjeloruski brod
44' novi sedmerac za Hrvatsku i ponovno je uspješan Ćupić
42' - smanjuje Puhovski
40' - plus deset za Hrvatsku! Opet Bičanić pogađa
39' razbija Hrvatska svoje protivnike. Bičanić silovito pogađa za 21:12
37' kakva akcija Hrvatske koju iz kuta pogađa Štrlek
36' prvi sedmerac za Hrvatsku, a siguran je bio Ćupić

32' dvije minute kazne za Kopljara
32' Šilovič postiže gol za Bjelorusiju
31' manje od 50 sekundi trebalo je Hrvatskoj da postigne dva gola. Sada je strijelac Štrlek
31' odmah iz prvog napada, Ćupić pogađa
31' krenuo je nastavak utakmice
_______________________________________________________________________________________
30' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
30' bravo! Vori u posljednjim sekundama prvog dijela za 16:11
29' Kamišik preko naše obrane zabija za 15:11
29' - izvrsni solo prodor Duvnjaka, koji je ovim pogotkom došao do svog 400. gola u 126 nastupa za Hrvatsku!
26'- odmah u slijedećem napadu Bjelorusi smanjuju prednost 'kauboja'
26' Horvat pogađa za 14:9
24' nakon dugo vremena Bjelorusi pogađaju dva gola zaredom za 13:9
24' ovog puta Puhovski pogađa iz sedmerca za 13:8
23' - prvi pogodak Kopljara na prvenstvu, Hrvatska vodi 13:7
22' - Buntić pogađa za pet golova razlike 12:7
21' Puhovski je uspio provući loptu i pogoditi - 11.7
20' - no Bičanić sve vraća na svoje mjesto već u slijedećem napadu Hrvatske - 11:6
20' - Babičev je iskoristio slab ulazak Gojuna u obrani i pogodio s crte za 10:6
19' - Ćupić je vidio malu rupu i iskoristio za visokih 10:5
18' - Divna asistencija Duvnjaka koji je vidio na krilu Štrleka koji pogađa za 9:5
17' - Babičev pogađa za Bjelorusiju - 8:5
16' - najbolji igrač svijeta Duvnjak i dalje vuće, i postiže svoj treći pogodak na utakmici
16' nakon što je Gojun promašio zicer, rupu u obrani Hrvatske je iskoristio Šilovič
14' - neda se Hrvastka, odmah to kažnjava Vori

13' - nakon skoro deset minuta Bjelorusija pogađa iz sedmerca
13' melje hrvatski stroj. Opet je Alilović nesavladiv, a iz odlične akcije Vori s crte pogađa
12' - Bičanić se diže s deset metara i opet pogađa
11' - genijalni Alilović opet brani nevjerojatnu prigodu
10' - močna i pokretljiva obrana sve riješava, a onda je Štrlek iz kontre pistigao novi pogodak
10' - opet Duvnjak zabija
8' - četvrta obrana Alilovića, a iz kontre Ćupić za 2:2
8' - napokon se otvorilo. Duvnjak je pogodio

7' Alilović je u sjajnom izdanju, obranio je već drugi sedmerac na utakmici!
6' - Kopljar je skrivio sedmerac.
5' - pokušao je u protunapadu Duvnjak, ali ne ide
5' Kamyshik se digao s devet metara i povećava vodstvo Bjelorusije
3' - Puhovskij pogađa za vodstvo Bjelorusije
2' loš ulazak Ćupića u utakmicu
1' - Bjelorusija je izborila sedmerac, Alilović brani!

Posljednji dvoboj Hrvatska i Bjelorusija odigrali su na SP-u u Špnajolskoj prije godinu dana kada je Hrvatska slavila s uvjerljivih 33:24, s tim da je već na poluvremenu vodila 21:9 i odmarala snage za četvrtfinali ogled (i pobjedu) sa Francuzima. Ponovilo se...