Hrvatski vratar otkrio što im je rekao izbornik Sigurdsson

• S.Š.
  • Zadnja izmjena 30.07.2024 15:46
  • Objavljeno 30.07.2024 u 12:24

Nakon poraza od Slovenije, hrvatski rukometaši u poziciji su da u preostale tri utakmice u skupini A Olimpijskih igara - moraju ići po pobjedu. Počevši od srijede u 11 sati i okršaja protiv Nijemaca

Teško izborena pobjeda protiv Japana, potom i poraz od Slovenije, nisu rezultati kakve smo očekivali od hrvatskih rukometaša. Tim prije što je na klupu stigao Islanđanin Dagur Sigurdsson, odnosno izbornik koji je trebao biti jamac za veliki rezultat.

No Hrvatska je još uvijek u igri, posebice ako ponovi period s početka dvoboja protiv Slovenije.

A evo što uoči ogleda s Njemačkom (srijeda, 11 sati) kaže Dominik Kuzmanović, vratar koji je u prva dva kola skupio 15 obrana iz 54 udarca.

'Utakmicu protiv Slovenije stvarno smo jako dobro otvorili. U 11. minuti bilo je 5:1, ušli smo kako smo planirali, dosta agresivno. Bili smo dominantniji do 20. minute i odvojili se na +4. Onda su u naletu, zahvaljujući prvo jednom vrataru, dohvatili taj zaostatak, a potom ga do kraja poluvremena i posve dostigli. Također, u drugom poluvremenu bili smo mi koje se sve pitalo do 45. minute. Tada se pojavio njihov drugi vratar. Oni su stigli do par golova razlike, a mi smo morali jurišati, zbog čega su stigle neke greške. Na kraju smo smanjili na dva razlike, što će, nadam se, biti dosta bitno u nastavku natjecanja. Jer vjerujem da i dalje odlučujemo sami o sebi', rekao je hrvatski vratar Kuzmanović.

Što je izbornik Sigurdsson rekao?

'Za početak da ima dosta dobrih stvari, da moramo biti konstantni u toj našoj dobroj igri. I da ne smije biti toliko oscilacija. Na tome ćemo sada raditi. Na tome moramo graditi našu igru i poboljšati se. Evo, sad nam je prvi protivnik Njemačka te se nadam da ćemo pokazati svoje pravo lice od prve do zadnje minute.'

Njemačka je na ovom turniru puno pokazala.

'Da, definitivno (op.a. u prvom je kolu pobijedila Švedsku, u drugom Japan), puno je bolja nego je bila u naša zadnja dva susreta, odnosno u siječnju i ožujku. Imaju tek neke manje promjene, uglavnom je to ista momčad. Ali mi moramo biti pravi, mora se i nas pitati. I nadamo se dobrom rezultatu.'

Hrvatska je u igri za prolazak skupine. Optimizma ne nedostaje?

'Skupina je skroz otvorena. Kao što sam rekao, pita se još uvijek i nas. Imamo još tri utakmice i želimo ih završiti s maksimalnim učinkom. Vjerujem da u sve tri utakmice možemo pobijediti. Ali idemo utakmicu po utakmicu, optimizam nas nije napustio', zaključio je Kuzmanović.