09.04.2014 u 12:07

• +18

Četvrtfinale LP-a, Borussia D. - Real Madrid

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: Getty

Real Madrid sinoć se kroz iglenu uš provukao u polufinale nogometne Lige prvaka protiv Borussije Dortmund s ukupnim rezultatom 3-2...

Nakon 3-0 pobjede u Madridu Real je u uzvratu u Dortmundu izgubio 2-0, a prednost je sačuvao ponajprije zahvaljujući impresivnim obranama Ikera Casillasa.

Imao je Real na početku susreta golemu priliku povesti iz jedanaesterca, ali je udarac Angelu di Mariji obranjen i utakmica se razvila u neželjenom smjeru po madridski klub.

'Sve su utakmice teške u ovoj fazi. Sretni smo i imali smo sreće jer smo u polufinalu, a opet nismo toliko sretni jer smo puno patili. Patili smo posebno u prvom poluvremenu, kada smo ponovo otvorili ogled. U drugom smo poluvremenu bili bolji. Nogomet je takav, dijelili smo poklone, radili puno grešaka, nismo imali samopouzdanja i patili smo kao posljedica svega', rekao je Ancelotti.

Pohvalio je Ancelotti posebno i učinak vratara svoje momčadi.

'Casillas je imao fantastične obrane u važnim trenucima utakmice. Odigrao je jako, jako dobru utakmicu.'

Trener dortmundske Borussije Jürgen Klopp bio je ponosan na svoju momčad unatoč ispadanju iz elitnog klupskog nogometnog natjecanja. Svojim igračima nije imao što za prigovoriti...

'Igrači su željeli proći u polufinale i to su pokazali u svakom pogledu. Možete napraviti video od ove utakmice i pokazivati ostalim momčadima kako se stiže zaostatak 3-0,' pričao je Klopp i dodao:

'Kada sam na nakon susreta dao ruku ozlijeđenom Nevenu Subotiću, rekao mi je kako je iznimno ponosan što je dio ove momčadi. Tako se i ja osjećam.'