POVIJESNI USPJEH

Jedan klub iz BiH već osigurao grupnu fazu, a može mu se pridružiti još jedan

15.08.2024 u 23:54

Bosanskohercegovački nogomet slavi povijesni uspjeh - ima dva kluba u play-offu grupnih natjecanja.

Banjalučki Borac je prolaskom Klaksvika s Farskih otoka osigurao play-off Europske lige i najmanje grupnu fazu Konferencijske lige, a mostarski Zrinjski je u play-offu Konferencijske lige nakon što je bio bolji od bugarskog Boteva.

Borac je pred svojim navijačima lovio 1:2 zaostatak iz prve utakmice. U 82. minuti je Stefan Savić zabio za 2:1 i ludnicu na tribinama. Njegov gol je odveo utakmicu u produžetke, a tamo je junak bio Bart Meijers koji je u 93. minuti zabio za konačnih 3:1 i prolazak Borca. Prvak BiH u play-offu će igrati protiv mađarskog Ferencvaroša.

Zrinjski je pobjedom 2:0 nadoknadio 1:2 zaostatak protiv Boteva, a strijelci za mostarski klub bili su Nardin Mulahusejnović i Tomislav Kiš, nekadašnji napadač Hajduka. Zrinjski, koji je prošle sezone igrao grupnu fazu Konferencijske lige, ide na portugalsku Vitoriju Guimaraes.