KONEU CRVENI KARTON

Lilleov veznjak nakon udarca u glavu pao u nesvijest, prekid trajao čak 35 minuta

17.08.2024 u 20:04

U dvoboju prvog kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Reims sa 2:0

Utakmicu je obilježila nesreća gostujućeg veznjaka Angela Gomesa koji je u 16. minuti nakon sudara s domaćim igračem Amadoum Koneom završio bez svijesti.

Kone je neoprezno u skoku udario 23-godišnjeg Engleza, čini se ramenom u glavu. Gomes je pao na travnjak ostavši ležati bez svijesti. Liječnička služba je odmah utrčala na travnjak, dok su igrači okružili nesretnog mladića zaštitivši ga od pogleda i kamera.

Prekid je trajao čak 35 minuta. Na koncu je Gomes na nosilima iznesen s travnjaka, dok je Kone zaradio crveni karton.

U trenucima dok je Gomes na nosilima napuštao teren, cijeli stadion je skandirao njegovo ime. Lille se kasnije na društvenim mrežama zahvalio navijačima Reimsa na podršci njihovom igraču.

Što se tiče samog rezultata, Lille je slavio sa 2:0.

Gosti su poveli u 30. minuti nadoknade prvog dijela golom Bafodea Diakitea, a pobjedu gostiju potvrdio je Jonathan David u trećoj minuti nadoknade drugog dijela.