loš start u sezonu

Ljutiti Ancelotti poslao jasnu poruku Modriću i ostatku momčadi: Neću izgovore!

19.08.2024 u 09:23

Nogometaši Real Madrida u nedjelju su u 1. kolu španjolskog prvenstva odigrali samo 1:1 na gostovanju kod Mallorce. Trener 'kraljeva' Carlo Ancelotti s pravom je bio nezadovoljan

'Dobro smo počeli utakmicu, imali smo prednost, a mogli smo i do drugog gola. U drugom poluvremenu nam je nedostajalo ravnoteže u igri. Čak smo mogli i izgubiti utakmicu jer nismo imali potrebnu ravnotežu', kazao je nakon susreta vidno ljutiti trener Real Madrida Carlo Ancelotti.

Legendarnom se talijanskom strategu još od 2008. godine nije dogodilo da u novu sezonu ne starta pobjedom. Do jučer u gostima kod Mallorce...

'Mi smo napadačka ekipa, ali zato je važno da u obrani budemo jednako dobri. Ta ravnoteža između linija je ključna stvar', rekao je trener Reala pa nastavio:

'I prošle sezone smo imali neke neriješene utakmice, ali sam uglavnom mogao biti zadovoljan tim bodom. Večeras nisam. Mislim da smo mogli napraviti puno više i ne želim slušati izgovore. Morali smo biti odlučniji i više željeti pobjedu.'

Ancelottija posebno brine jedna stvar u igri njegove momčadi...

• +20
Mallorca - Real Madrid, španjolska liga, 18.8.2024. Izvor: Profimedia / Autor: LGM / Panoramic / Panoramic / Profimedia

'Moramo izvući pouke iz ove utakmice jer nam je ukazala na probleme koje imamo. Do ravnoteže u igri se dolazi samo kada svi igrači razmišljaju isto. Ako smo u situaciji da treba povratiti posjed, to je moguće samo kada cijela momčad razmišlja na isti način. Ne može netko misliti da je to problem samo onih u napadu ili samo veznog reda ili obrane. Večeras moja momčad nije uspjela prepoznati ono što je važno... Da, bili smo dobri u napadu, ali je Mallorca bila bolja u obrani i zato je remi na kraju zasluženi rezultat', analizirao je Ancelotti.

Posebno je burno reagirao na konstataciju da je prekasno napravio promjene. Luka Modrić je u igru ušao u 63. minuti, a Ardu Gulera, Diaza i Vazqueza u igru je ubacio tek na samom kraju utakmice, u 88. minuti, pa su ga novinari pitali je li zakasnio s izmjenama.

'Izmjene su napravljene kasno? Ne želim da to komentirati. Svatko ima pravo na svoje mišljenje', kazao je Ancelotti.