nevjerojatno

McLaren napada prvo mjesto u ukupnom poretku; novi 'pole position' u Singapuru

21.09.2024 u 17:49

Ova kvalifikacijska sesija donijela je mnogo uzbuđenja i neočekivanih preokreta, postavljajući scenu za napetu utrku koja slijedi.

Britanski vozač Lando Norris, u bolidu McLarena, osvojio je pole position na kvalifikacijama za F1 Veliku nagradu Singapura. Ovo mu je šesti pole position u karijeri, a najbrže vrijeme postavio je na stazi Marina Bay, ispred svjetskog prvaka i vodećeg u ukupnom poretku, Maxa Verstappena iz Red Bulla.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton kvalificirao se kao treći, dok je njegov timski kolega iz Mercedesa, George Russell, zauzeo četvrto mjesto. McLarenov vozač Oscar Piastri završio je kvalifikacije na petom mjestu.

• +4
Formula 1, VN SIngapura, 21.9.2024. Izvor: Profimedia / Autor: DPPI / Panoramic / Profimedia

Carlos Sainz iz Ferrarija, koji je prošle sezone u Singapuru startao s pole positiona, doživio je nesreću zabivši se u zid. Iako nije ozlijeđen, Španjolac će morati započeti utrku s 10. pozicije.

Verstappen trenutno vodi ispred Norrisa s 59 bodova prednosti, a do kraja sezone preostaje sedam utrka.

Velika nagrada Singapura održat će se u nedjelju u 14 sati.