argentinac na 100 golova

Messi na najboljem putu da sruši impresivan Ronaldov rekord

19.10.2017 u 09:50

Nogometaši Barcelone u srijedu su na Nou Campu bili domaćini Olympiacosu, a pobjedu katalonskog kluba 3:1, koju je promatralo 'tek' 55.000 gledatelja, obilježio je Argentinac Lionel Messi

Barcelona je na svom stadionu, u trećem kol skupine D Lige prvaka, pobijedila Olympiacos 3:1 te ostala na stopostotnom učinku odnosno na vrhu ispred Juventusa, lisabonskog Sportinga i kluba iz Pireja.

• +3
Liga prvaka, utakmice 3. kola Izvor: Reuters / Autor: EDDIE KEOGH

Posao protiv Grka olakšao je gostujući igrač Nikolau koji je postigao autogol.

U drugom dijelu na scenu je stupio sjajni Argentinac Lionel Messi, koji je u 61. minuti zabio za 2:0, a potom tri minute kasnije asistirao i Digneu za 3:0. Nikolau se pred kraj utakmice golom za svoju momčad iskupio za grešku iz prvog dijela.

Naravno, pobjeda Barcelone je očekivana, baš kao i još jedan sjajan nastup Argentinca. Ipak, ova utakmica ostat će posebno zabilježena, jer Messiju je to bio 100. gol u europskim natjecanjima. Od tih 100, 97 je zabio u Ligi prvaka, a tri u Uefinom Superkupu. I to sve u 122 utakmice.

Doduše, Messi se na toj listi najboljih strijelaca u europskim natjecanjima nalazi na drugom mjestu jer njegov najveći konkurent, Cristiano Ronaldo, zabio ih je već 113, no ono što ide u prilog Argentincu jest podatak da je on dvije godine mlađi od Portugalca i da mu je za taj učinak trebala 21 utakmica manje nego Ronaldu.

Messi je svoj prvi europogodak postigao 2. studenog 2005. godine protiv Panathinaikosa, dok je do brojke 50 stigao 7. ožujka 2012. godine protiv Bayera iz Leverkusena. Inače, u toj pobjedi 7:1 Messi je sudjelovao s pet golova.

Zanimljivo je i to što je Messi najefikasniji igrač europskih natjecanja, a da nije Europljanin. Sljedeći su još jedan Južnoamerikanac, točnije Argentinac Sergio Agüero te Afrikanac, odnosno igrač iz Obale Bjelokosti Dider Drogba, koji su ih zabili po 50.

Najviše golova u Uefinim natjecanjima (*još uvijek aktivni)

• 113 – Cristiano Ronaldo* (151 utakmica)