vaterpolo sp u-20

Mladi hrvatski vaterpolisti osvojili 'drvenu' medalju; Grci u borbi za naslov svjetskih prvaka sredili Srbe

20.12.2019 u 21:05

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija do 20 godina starosti zauzela je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kuvajtu nakon što je u susretu za brončano odličje izgubila od Italije 9:6

Niti jedna reprezentacija nije imala prednost veću od jednog pogotka sve do pred kraj treće četvrtine kada se Italija odvojila na 6:4. U posljednjih osam minuta Hrvatska je dva puta stizala na gol zaostatka (6:5 i 7:6), imala je i prilike za poravnanje, no nije ih iskoristila te je Italija na kraju pobjegla na velikih tri razlike.

Jerko Penava bio je jedini dvostruki strijelac za Hrvatsku, po jedan gol dodali su Kreković, Vrdoljak, Bajić i Solje, dok je Italiju predvodio Mezzarobba s tri gola.

U finalu Svjetskog prvenstva za vaterpoliste do 20 godina starosti u Kuvajtu Grčka je svladala Srbiju 6:4 i tako osvojila zlatnu medalju.

Grčka je u četvrtak u polufinalu nadigrala Hrvatsku 15:6.