ORLANDO SLAVIO

Najbolja NBA partija Hezonje; ali opet je naljutio trenera!

22.10.2015 u 09:17

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je u dresu Orlando Magica dosad svoju najbolju utakmicu. U pobjedi svoje momčadi 110:107 nad New Orleans Pelicansima 20-godišnji Dubrovčanin ubacio je 19 koševa uz nekoliko poteza koji su odlučili pobjednika

Pred nešto manje od 13 tisuća navijača Orlando Magic do pobjede su vodili snažni Crnogorac Nikola Vučević sa 24 koša i 14 skokova te Hrvat Mario Hezonja koji je za 28 minuta uz 19 koševa (trice 4-6) ostvario četiri skoka i dvije asistencije.

Mladi Dubrovčanin posebno je dobar bio i trećoj četvrtini kada je s nekoliko poteza podigao publiku na noge. U posljednjoj je četvrtini ubacio dvije trice te je tako pomogao svojoj momčadi da održi priključak te se dokopa produžetka.

'Orlando očajnički treba pomoć s klupe kako im je u srijedu dao Mario Hezonja', napisao je američki novinar Zach Oliver koji za SB Nation pratio sve utakmice Orlanda. Naglasio je kako je trener Scott Skiles u prvom poluvremenu Hezonju brzo izvadio iz igre (igrao je jako malo, op.a) zbog 'jadne igre u obrani.'

Tako ispada kako je Hezonja, slično kao u prvim utakmicama NBA predsezone, opet zbog loše igre u obrani naljutio trenera. Međutim, nakon ovakve šuterske predstave trener Skiles ipak može biti zadovoljan…

'Samo tako nastavi mladiću! Trica ravno kroz oči!', samo su neki od TV komentatora je rookie iz Hrvatske oduševio.

Kod Pelicansa najbolji je bio Anthony Davis sa 33 koša i 16 skokova.