ENGLESKA LIGA

Asrenal na vrhu; Newcastle nadigrao Chelsea, gosti 'popili' četiri gola

25.11.2023 u 20:32

Nogometaši Arsenala izbili su na vrh ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) gostujućoj pobjedi protiv Brentforda u susretu 13. kola

Arsenal je do pobjede stigao golom Havertza (89) u samoj završnici utakmice kada je uspio provući loptu kroz noge vrataru Flekkenu i pogoditi mrežu. Arsenal je tako uspio iskoristiti remi Manchester Cityja i Liverpoola koji su u prvom susretu subotnjeg programa igrali 1-1 (1-0) te ih oboje preskočio na ljestvici. Vodeći Arsenal sada ima 30 bodova, drugi City 29, a treći Liverpool 28. Brentford je 11. sa 16 bodova.

Nogometaši Newcastle Uniteda u susretu su 13. kola engleskog prvenstva na svom terenu svladali Chelsea sa 4-1 (1-1). Prvo je poluvrijeme okončano rezultatom 1-1 nakon što je Isak (13) doveo domaće u vodstvo, a Sterling (23) poravnao, da bi odluka pala u samo jednoj minuti nastavka, odnosno nakon što su Lascalles (60) i Joelinton (61) pogađali za 3-1. Konačni je rezultat postavio Gordon (83).

Newcastle je sada šesti sa 23 boda, a Chelsea 10. sa 16.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

U prvoj utakmici dana vodeći Manchester City i drugi Liverpool su igrali 1-1 (1-0). City je svoju bolju igru okrunio vodećim golom Haalanda (27) sredinom prvog poluvremena, udarac Norvežanina sa 15-ak metara bio je prejak za Allisona usprkos tomu što je brazilski vratar uspio dotaknuti loptu vršcima prstiju. Iako je City i u nastavku stalno prijetio povećanjem vodstva do njega nije stigao, a Liverpool je to kaznio izjednačujući pogotkom Alexander-Arnolda (80) koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Edersona. Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega u sastavu zbog ozljede nije bilo Matea Kovačića.

• +15
Manchester City - Liverpool, engleska liga, 25.11.2023. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell

REZULTATI 13. KOLA

Subota:

• Manchester City - Liverpool 1-1 (Haaland 27 / Alexander-Arnold 80)
  • Burnley - West Ham United 1-2 (Rodriguez 49-11m / O'Shea 86-ag, Souček 90+1)
  • Luton Town - Crystal Palace 2-1 (Mengi 72, Brown 84 / Olise (74)
  • Newcastle United - Chelsea 4-1 (Isak 13, Lascelles 60, Joelinton 61, Gordon 83 / Sterling 23)
  • Nottingham Forest - Brighton and Hove Albion 2-3 (Elanga 3, Gibbs-White 76-11m / Ferguson 26, Pedro 45+4, 58-11m)
  • Sheffield United - Bournemouth 1-3 (McBurnie 90+6 / Tavernier 12, 51, Kluivert 45+3)