novi kiks prvaka

Novi trener Dinama nakon nove sramote u Koprivnici: Dogodio nam se 'blackout'

21.09.2024 u 20:04

Sandro Perković, trener Dinama, nakon poraza od Slaven Belupa preuzeo je punu odgovornost za loš rezultat, ističući kako igrači nisu krivi te da je on taj koji nije uspio pripremiti momčad na pravi način.

Sandro Perković je nakon utakmice sa Slavenom Belupom iskazao razočaranje zbog rezultata, preuzimajući odgovornost za loš ishod:

'Čestitam Slavenu na dobroj utakmici. Moja zadaća bila je pripremiti momčad i očito je da u tome nisam uspio. Odgovornost je isključivo moja, nemam što zamjeriti igračima.'

Komentirajući tijek utakmice, Perković je istaknuo da Dinamo nije uspio iskoristiti prilike:

'Početak utakmice nije bio najbolji, no kasnije smo imali bolji protok lopte, ali nismo uspjeli zabiti više od jednog gola.' Posebno je kritizirao gol primljen pred kraj poluvremena: 'Takvi golovi se ne smiju primati na ovoj razini nogometa.'

U drugom poluvremenu, Dinamo je imao nekoliko prilika, ali nespretni gol za 2:1 bio je ključan:

'Psihološki nas je ubio, a zatim nam se dogodio blackout. Nismo mogli spojiti dodavanje, čestitke Slavenu.'

• +32
Slaven Belupo - Dinamo (21.9.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Ranko Suvar

Na pitanje o krivici igrača nakon dvije loše utakmice, Perković je naglasio dobru pripremu i trud:

'Bili smo u teškom trenutku, ali jučerašnji trening bio je jedan od najboljih koje sam vidio. Igrači su imali dobar fokus, no nismo uspjeli preokrenuti utakmicu u svoju korist.'

Kritike su se odnosile i na reakcije u obrani:

'To su osnovne stvari taktičke pismenosti na ovoj razini. Takve pogreške se ne smiju događati, ali ova momčad ima karakter i siguran sam da će se izvući.'

Na pitanje o utjecaju otkaza bivšem treneru Jakiroviću, Perković je priznao da je to sigurno utjecalo na igrače, ali dodao:

'Svi to proživljavamo na svoj način, no ono što sam vidio na treningu bilo je izvanredno.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Na kraju, Perković je optimistično zaključio o budućnosti:

'Analizirat ćemo pogreške, psihološki i taktički vratiti momčad na pobjednički put. Dinamo je klub koji zna osvajati naslove, i siguran sam da će to učiniti i ove sezone.'