'potop' hajduka

Osijek razmontirao 'bile'; Hajduk primio četiri komada, Henty zabio sjajan gol 'škaricama'

29.07.2018 u 23:31

U zadnjem susretu 1. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Gradskom vrtu su nogometaši Osijeka u sjajnoj utakmici pobijedili Hajduk 4:1...

U derbiju na startu prvenstva Osječani su deklasirali Hajduk, koji je u odličnoj utakmici na Gradskom vrtu poveo, a potom primio čak četiri gola. Dvoboj je započeo spektakularno, s tri gola u prvih dvadesetak minuta.

U 12. minuti Hajduk je poveo golom kapetana Zorana Nižića koji je ubačaj s kuta Gyourcsa sačekao na prvoj vratnici i pogodio mrežu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

U 19. minuti Osječani su izjednačili sjanim golom Nigerijca Ezekiela Hentya koji je škaricama s desetak metara atraktivno reagirao te svladao golmana Hajduka Duku.

Samo dvije minute kasnije ubačaj Grgića s desne strane Robert Mudražija posprema iz blizine u mrežu za zasluženo vodstvo Osijeka 2:1.

U 58. minuti se teže ozlijedio golman Splićana Tomislav Duka, a u 64. minuti teško griješi stoper Hajduka Lopez koji u svom šesnaestercu gubi loptu i ruši Bočkaja. S 'bijele točke' siguran je Haris Hajradinović koji vara mladoga gplmana 'bilih' Ljubića.

U 80. minuti ozlijedio se i Nižić, a kako su sve zamjene bile već napravljene, Splićani su ostatak utakmice igrali s igračem manje. U trećoj minuti sudačke nadoknade Brazilac Guti Tomelin glavom pogađa za konačnih 4:1.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.

• +7
Nk Osijek - NK Hajduk, 1. kolo HT HNL, 29.7.2018. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Strijelci: 0:1 Nižić (12), 1:1 Henty (19), 2:1 Mudražija (21), 3:1 Hajradinović (65-11m), 4:1 Tomelin (90+3)

Crveni karton: Pilj (Osi, 90+6)