liga prvakinja

Podravkašice pretrpjele težak poraz od francuskog Bresta

23.01.2022 u 16:37

Rukometašice Podravke su u nedjelju doživjele deveti poraz u rukometnoj Ligi prvakinja, u utakmici 11. kola skupine A u Koprivnici bolje od njih je sa 39:28 bio Brest Bretagne.

Prvo poluvrijeme je donijelo izjednačenu igru, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a Podravka je u 19. minuti imala i dva gola razlike 13:11. No onda Francuskinje rade seriju i zabijaju četiri gola za 15:13. Na odmor rukometašice Podravke odlaze sa zaostatkom od jednog gola (16:17).

U drugom poluvremenu francuska se ekipa odvaja, i lagano povećava razliku - najprije na 18:22, pa 21:26 i onda 22:29.

Kod Podravke sa sedam golova najbolja je bila Dejana Milosavljević, Irina Stelmakh je dodala šest golova, a Dijana Mugoša tri. Julija Dumanska je imala pet obrana.

Francuskinje je sa 11 pogodaka predvodila Helen Fauske, a Constance Mauny i Kalidiatou Niokaet su dodale po pet. Golmanica Sandra Toft je upisala deset obrana.

Podravka je sedma na ljestvici sa samo dva boda, a Brest je peti sa 10 bodova. Vodi Rostov Don sa 16 bodova, a drugi je sa 15 bodova Team Esbjerg kod kojeg Podravka gostuje u subotu 29. siječnja.