psk_2

sve je jasno

Poznati su svi sudionici osmine finala Eura; evo rasporeda nokaut faze

Portugalski, turski i gruzijski nogometaši osigurali su svoje mjesto u osmini finala Eura nakon završnih utakmica F skupine u srijedu, dok su Česi završili svoj nastup na turniru.

U Hamburgu je Turska pobijedila Češku rezultatom 2:1. Turska je povela golom Hakana Calhanoglua u 51. minuti, dok je Tomaš Souček izjednačio za Češku u 66. minuti. Međutim, pobjedu Turskoj donosi gol Cenka Tosuna u petoj minuti sudačke nadoknade. Česi su od 20. minute igrali s desetoricom nakon isključenja Antonina Baraka.

U Gelsenkirchenu je Gruzija iznenadila Portugal rezultatom 2:0, čime su kao debitanti osigurali prolazak u osminu finala. Za Gruziju su golove postigli Kviča Kvaratškelija u 2. minuti i Georges Mikautadze iz jedanaesterca u 57. minuti.

• +27
Gruzija - Portugal, Euro (26.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: Georgi Licovski

Ovim utakmicama se zaključuje grupna faza prvenstva te se sada znaju svi učesnici osmine finala.