nije mu lako

Pranjić poludio nakon četvrtog crvenog kartona u pet utakmica: Plesat ćemo balet

16.09.2024 u 22:11

Željezničar je u gostima pobijedio GOŠK rezultatom 0:3 u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Već u osmoj minuti, nakon VAR provjere, srpski branič i član GOŠK-a, Marko Mandić, dobio je crveni karton zbog prekršaja.

Gosti su svoju brojčanu prednost iskoristili u drugom poluvremenu, kada su pogocima Amera Hiroša u 74. i 91. minuti te Sulejmana Krpića u 84. minuti osigurali pobjedu. Za GOŠK je ovo bio šesti uzastopni poraz, te se nalaze na posljednjem mjestu bez osvojenog boda.

Trener GOŠK-a, bivši hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić, dao je izjavu za medije nakon utakmice: 'Što da kažem? Nemam što komentirati, sve ste vidjeli. Ovo je naša peta utakmica zaredom i četvrti crveni karton. Teško nam je igrati protiv Borca, Zrinjskog, Sarajeva i Želje. Svaku utakmicu smo bili s 10 igrača. Trebamo početi s 12 igrača kako bismo bili konkurentni.'

Iako je čestitao Željezničaru na pobjedi, Pranjić smatra da su tri gola razlike previše:

'Ako treba ispasti, ispast ćemo časno, uzdignute glave. Nećemo se predati, pokušat ću popraviti ekipu. Ekipa vjeruje, ali jednostavno su nam ugasili volju i želju. Borili smo se 70 minuta do prvog gola, ali teško je kad je brojčana prednost na suparničkoj strani.'

Pranjić je izrazio frustraciju zbog čestih isključenja svoje ekipe:

'Morat ću reći igračima da nema duela, da nitko nikoga ne dira, plesat ćemo balet. Nemoguće je da u četiri utakmice s najboljim ekipama svaki put dobijemo crveni karton. Nismo toliko agresivni, iako tražim da budemo blizu igrača.'

GOŠK je crvene kartone dobio u utakmicama protiv Zrinjskog, Sarajeva, banjalučkog Borca i sada protiv Željezničara, dok su susrete protiv Radnika iz Bijeljine i Posušja završili s 11 igrača, ali su i te utakmice završile porazom.