TEŠKA POBJEDA

Reakcije s Poljuda, a trener Hajduka imao je snage sve priznati

04.11.2023 u 21:29

Nogometaši Hajduka osvojili su tri boda u 14. kolu SuperSport HNL-a, na svom su Poljudu splitski igrači s 1-0 (0-0) pobijedili zadnji Rudeš, a svoje mišljenje su dala obojica trenera Mislav Karoglan i Toni Golem

Posve neuvjerljivi Hajduk pobijedio je pogotkom kojeg je u 47. minuti postigao Aleksandar Trajkovski. Hajduk se time bodovno izjednačio na vrhu ljestvice s Rijekom, dok je Rudeš ostao posljednji te i dalje traži put do premijerne prvenstvene pobjede. Ima tek tri boda na kontu.

'Ono što mogu izvući pozitivno je da smo prvi put dobili utakmicu bez Marka Livaje. Bili smo prespori. U fazi obrane smo bili prerazvučeni. U prvom poluvremenu smo imali 70% posjeda, dva igrača nisu bila pozicionirana kako smo htjeli. U drugom dijelu nije bilo ništa bolje. Dobro je da smo pobijedili, da smo se izjednačili s Rijekom, ali ne mogu izvući puno pozitivnog. Dobro je da nismo primili gol, ali imali smo puno sreće', priznao je Karoglan.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Na redu je gostovanje u Osijeku…

'Svaka je utakmica teška, očekujem bolji Hajduk. Sigurno ćemo igrati bolje. Povratkom Livaje i Krovinovića i drugi igrači su bolji.'

Na kraju se momčad povukla, ali nije za to kažnjena…

'Teško je reći. Imali smo mi i presing, ali nismo bili dobri.'

• +14
NK Hajduk - NK Rudeš, 14. kolo, 2023/24. Izvor: Cropix / Autor: Bozidar Vukicevic

Svoj komentar dao je i gostujući trener Toni Golem: 'Poraz 1:0, iako sam dojma da smo mogli u zadnjim minutama zabiti gol. Postavili smo se na način koji smo mislili da je najbolji. Nismo se mogli nadigravati. Odigrali smo na maksimumu svojih mogućnosti. O Hajdukovim nedostacima ne treba govoriti, ali i meni su nedostajala tri-četiri igrača u prvih 11. Nadao sam se. Mi izgledamo sve bolje. Imali smo prije Poljuda tri utakmice u nizu bez poraza.'

Golema su pitali može li Hajduk biti prvak, a Rudeš ostati u ligi.

'Može. Ne da mi se veličati poraze. Ne mogu se oteti dojmu da smo zabili na kraju, da bi to bilo zasluženo.'