MAXTV PRVA LIGA

Rijeka u derbiju lako slomila nezainteresirani Osijek

17.10.2016 u 11:19

Rijeka je u derbiju 12. kola MAXtv Prve HNL bez previše problema na Rujevici svladala Osijek 3:0

Puno se više očekivalo od Osijeka u ovom derbiju. Momčad Zorana Zekića najugodnije je iznenađenje jesenskog dijela HNL-a i s velikim je ambicijama stigla na Rujevicu. No Rijeka je ima drugačije planove, a njih je pokazala od prve minute utakmice.

Krenuli su izabranici Matjaža Keka silovito i nisu dozvolili ambicioznim gostima da dođu do daha. Već u 2. minuti zaprijetio je Andrijašević, ali Osijekov golman Mikulić bio je spreman. Pritisak domaćina rastao je iz minute u minutu, u 11. je iz slobodnog udarca zaprijetio Mišić, ali Mikulić je i to obranio. Već se tada vidjelo da će Osijek biti na teškim mukama, u podređenom položaju.

Svoje su udarce iz daljine potom isprobali Mišić i Vešović, no najbolji pojedinac u redovima Osijeka bio je golman Mikulić jer je sve pokušaje spremno skidao. Prvu priliku za goste zapucao je Ejupi. Sjajno je ubacio Matas, Ejupi je pucao glavom, ali Rijekin golman Prskalo nije se uspavao, već je sjajnom reakcijom obranio taj pokušaj.

Pritisak Rijeke je rastao iz minute u minutu, u 34. je pokušao Andrijašević, a već tri minute kasnije domaćin je poveo. Ristovski je ubacio s desne strane, a Andrijašević glavom matirao Mikulića.

Na drugi gol Rijeke nije trebalo dugo čekati. U 41. minuti korner je izveo Mišić, lopta je na vrhu šesnaesterca stigla do Vešovića koji je pucao na gol, a loptu je u mrežu gostiju ipak zabio Gavranović

U nastavku se igralo nešto otvorenije, posebice Osijek, koji je nešto i pokušavao, no jednostavno nije mogao parirati razigranoj Rijeci. Pokušavao je nešto Vojnović, pridružio mu se i Petrović, no konkretnih rezultata nije bilo.

Rijeka je i dalje igrala svoju 'simultanku', napadala je cijelo vrijeme, a terensku je dominaciju potvrdila i trećim golom. U 60. minuti Ristovski je ubacio s desnog boka, a loptu je u gol Osijeka na drugoj stativi ugurao Gorgon

Do kraja se nastavilo u nešto slabijem tempu, domaćin se zadovoljio pobjedom, a Osijek je u 71. minuti ostao s igračem manje jer je Arsenić zaradio drugi žuti karton.

Rijeka je tako zadržala vodeću poziciju na ljestvici MAXtv Prve lige, a Osijek nastavio niz bez pobjede, ovo mu je treća utakmica da nije slavio...