TPORTAL SUDAČKA ANALIZA

Skomina o Lokomotivinom penalu protiv Hajduka bio je vrlo kratak

12.08.2024 u 20:04

Bivši slovenski nogometni sudac, koji je sudio i finale Lige prvaka, ali i utakmice europskog, pa i svjetskog prvenstva, Damir Skomina glavno je lice emisije tportal sudačka analiza. U emisiji ovog ponedjeljka na MAXSportu osvrnuo se na suđenje u 2. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige

Tportal sudačka analiza Damira Skomine objasnila je složene situacije na terenu koje pomažu ljubiteljima nogometa da bolje razumiju pravila igre i odluke koje donose suci.

Skomina je detaljno analizirao svaki sporan trenutak, ukazujući na ispravne odluke sudaca, ali i na greške koje su mogle utjecati na ishod utakmica.

Njegova analiza nije samo kritična, već i edukativna, pružajući gledateljima dublji uvid u sudački posao i izazove s kojima se suci suočavaju na terenu.

Naravno, što se ovog drugog kola tiče, Skomina je bio iskren i priznao: Daj Bože da ovakvih kola bude što više, naglasivši kako nema nikakvih repova, pa ni s derbija između Osijeka i Dinama, gdje se očekivalo možda više tenzija.

'Još nikad nisam čuo da je neki klub dobio utakmicu zbog suca, već da je izgubio', konstatirao je Skomina nakon što se vidio detalj s utakmice Šibenika i Slaven Belupa, gdje su u kadru biti ljudi s klupe Slaven Belupa i gdje prate sudačku odluku na tabletu.

tportal sudačka analiza (2. kolo) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport

O spornoj situaciji, iako niti ona nije bla sporna, s utakmice između Lokomtive i Hajduka, Skomina se samo složio sa sucem Belom, koji je apsolutno ispravno dosudio penal, a kojeg je Čop pretvorio u konačnih 1:1.

'Tu je reakcija obrambenih igrača sve rekla. Mora biti kazneni udarac, u super poziciji je sudac Bel, tu je dosta kazneni udarac bez disciplinske kazne. Jako dobar govor tijela. Tu onda ima puno manje mogućnosti da netko utječe na tebe. Makar je to 97. minuta, kada si tako odlučan, kada dobro vodiš utakmicu, onda i u tako kritičnom trenutku utakmicu dosudiš ispravnu odluku'.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Komentirao je Skomina i raspravu Dinamova trenera Sergeja Jakirovića s Dujom Strukanom, glavnim sucem na utakmici Osijeka i Dinama.

'Imali smo označeno sedam minuta, gol je pao u petoj minuti, znači moramo imati najmanje još dvije i nešto minute i zato je jako dobro da ti pokažeš da od ovog momenta dalje igramo još dvije minute da ne bi bilo ništa sporno. Tu je Strukan jako dobro označio, na intervenciju vjerujem četvrtog suca je otišao do obje klupe, velika je tenzija u tim momentima. Možda jedino mala opaska. Okej, suci i igrači se dobro poznaju na toj razini, možda se malo previše agresivno približio treneru, ispalo je ovdje super i simpatično, Duje je ovdje dobio taj 'duel', što je jako bitno', zaključio je Skomina.