Slovenci nakon rušenja Hrvatske: Pokazali smo tko je glavni na Balkanu

• A.H.
  • Zadnja izmjena 29.07.2024 14:32
  • Objavljeno 29.07.2024 u 14:27

Hrvatska rukometna reprezentacije u utakmici 2. kola skupine A na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila je od Slovenije s 29:31.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu, povela 5:1, ali je onda uslijedio veliki pad te su se Slovenci do poluvremena vratili. Ključnu seriju Slovenci su napravili između 44. i 50. minute kada su s 5:0 serijom odjurili na 25:21.

'Izdržali smo, mislim da nam je ovo vrlo važna pobjeda, a kad je protiv susjeda, tim je slađa. Znamo da je ovo derbi susjeda. Da izgubiš utakmicu, svi znamo što bi se pisalo. Svi su ponosni kad se ovako pobijedi. Vjerojatno smo učinili državu ponosnom, pokazali smo tko je glavni na Balkanu', rekao je slovenski rukometaš Dean Bombač.

• +27
Slovenija - Hrvatska, rukomet (29.7.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

Presretan je nakon utakmice bio i Blaž Janc, koji je s osam golova bio nezaustavljiv.

'Borili smo se za ovaj dres. Ponosan sam na momčad. Bio sam ljut nakon utakmice sa Španjolskom, kad smo zapravo pobijedili sami sebe, možda smo danas trebali imati četiri boda. Danas smo bili fenomenalni, stvarno sam sretan zbog ove pobjede.'

Nakon dva kola Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.