HRVATSKI DERBI

Soudanijeva golčina za Dinamov trijumf

05.12.2015 u 14:48

U 19. kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru u najvećem hrvatskom derbiju Dinamo dočekuje Hajduk. Tekstualni prijenos od 15 sati pratite na tportalu gdje možete vidjeti i golove s utakmice

Dinamo: Eduardo, Soudani, Pinto, Taravel, Sigali, Pivarić, Antolić, Machado, Fernandes, Rog, Henriquez
Hajduk:
Kalinić, Juranović, Milović, Velazquez, Milić, Jefferson, Caktaš, Sušić, Tudor, Vlašić, Bencun

Dinamo - Hajduk
1:1

90+5' - kraj
90+4' - 2:1 - GOOOL - Soudanijeva golčina u posljednjim sekundama iz voleja uz pomoć grede. Neobranjivo
90+3' - pritisak Dinama u samoj završnici, Burić je u sudačkoj nadoknadi napravio dvije izmjene
90'+1' - gužva u Hajdukovom šesnestercu, traljav je bio Fernandes
90' - drugi žuti karton za Jeffersona, Hajduk ima igrača manje
87' - bomba Balića s desna iskosa, Eduardo je to isto obranio
86' - Ćorićev udarac, lak plijen za Kalinića
84' - prekid, Milović leži na travnjaku, izgleda da su grčevi, prije toga je kpaetan Hajduka klizćim startom ispravio pogrešku Jeffersona
78' - nova prijetnja Hajduka, Caktaš je opalio, ali lopta nije išla u okvir gola
76' - što je sada promašio Vlašić, odnosno u situaciji jedan na jedan obranio mu je Eduardo koji postaje spasitelj Dinama
74' - Soudani je u padu lukavo pucao, Kalinić krajnjim naporom obranio
71' - glavni sudac je svirao penal za Dinamo nakon prekršaja na Ćoriću, ali je odluku povukao na intervenciju pomoćnika pošto je mladi igrač bio u zaleđu
70' - Kalinić je istrčao i izbio, lopta je došla do Ćorića koji je iz daljine slabo pucao dok nije bilo Hajdukovog vratara na golu pa je to obrana gostiju lako zaustavila
69' - Vlašić je podvalio za Bencuna, a Eduardo skinuo zicer Bencunu
63' - nakon kornera Soudani je pokušao atraktivno škaricama, ali niej bilo posla za Kalinića
59' - Henriquez i Antolić van, Pjaca i Ćorić unutra
58' - eduardo je spasio, ušao je u udarac Sušića iz blizine
54' - gužva u kaznenom prostoru Dinama, Bencun je ostao sam, ali je njegov udarac pogodio suigrača Velazqueza
49' - Caktašev nezgodan udarac prošao je zamalo pored desne vratnice
48' - Soudani je gurnuo loptu za Roga, ali je njegov udarac s desna iskosa sa sedam metara blokiran
46' - početak drugog dijela

45+1' - kraj prvog dijela, možda i najrealniji ishod nakon 45 minuta
45+1' - Vlašić je ubacio za usamljenog Caktaša koji je s deset metara iz voleja pucao preko gola
45' - u završnici pritisak 'bilih', Dinamova obrana je sve otklonila
38' - Vlašić je opalio nisko sa 17 metara, Eduardo se ispružio i uhvatio loptu
35' - igra se otvoreno na obje strane, ali obje momčadi nemaju rješenja kad stignu nadomak suparničkog šesnaesterca
27' - dio tribina časti Mamića pogrdnim povicima
25' - Tudor je prigovorio i dobio žuti karton
19' - Rog iz blizine je napucao nekog od Hajdukovih igrača, propala je prava šansa
17' - 1:1 - GOOOL - Sušić petom za Caktaša, a ovaj je za 16 metara pogodio donji desni kut Eduarda

15' - Vlašić je gurnuo na oijevu stranu za usamljenog Sušića, a on je bio prespor, Sigali ga je stigao i blokirao udarac
12' - Jefferson je slabo loptu zahvatio glavom pa nije bilo potrebe za Eduardovom intervencijom
10' - Hajduk još nije složio ozbiljniju akciju prema naprijed
5' - 1:0 - GOOOL - Machado je izveo korner, a najviši u skoku pored zaspale obrane Hajduka je Junior Fernandes

1' - počela je utakmica, magla otežava vidljivost

- u prvih 11 Dinama osam je stranaca, tako su na klupi završili i veliki 'modri' talenti Pjaca i Ćorić
Najveću utakmicu možete gledati i u izravnom prijenosu. Više saznajte OVDJE
Prije derbija policija je imala posla s Torcidom, a o tome čitajte OVDJE

------------------------------------------------------------------------------------------

Prva dva derbija ove sezone su završila neodlučenim rezultatima uz dosta opreznu igru s obje strane. Iako gostujući trener Burić kaže da neće igrati na bod, vjerojatno bi ga potpisao istog trena. Hajduk na Maksimiru nije slavio više od 7 godina, kao ni u posljednjih 11 međusobnih susreta.

'Respektiramo Hajduk, njihove igre i rezultate, međutim svjesni smo svoje snage koju ćemo danas prezentirati te sve pretvoriti u tri boda. Hajduk nije pod pritiskom rezultata kao mi. Oni mogu igrati neopterećeno, mi imamo zadaću biti bolji nego u prethodna dva susreta. Mislim da oni ni danas neće previše riskirati već će priliku tražiti u našim greškama', izjavio je trener Zoran Mamić.

'Srijeda-subota je težak ritam, bilo bi bolje da se igra u nedjelju, da nam se još koji igrač vrati. Ali to nije stvar o kojoj želim tematizirati. Nema smisla dizati tenzije. Mi se ne zadovoljavamo jednim bodom. Taktičke postavke neću odavati, ali mi ćemo biti spremni', završna je misao Damira Burića.