KOŠARKAŠKI CLASICO

Tomić opet dobar, Barca 'rastavila' Real u Madridu

27.12.2015 u 21:07

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić redovito podsjeća nekadašnje poslodavce iz Reala kakvu su glupost napravili pustivši ga prije četiri ljeta da navuče dres najvećeg rivala

Momčad Pamese iz Valencije niti u 13. kolu nije napravila (slavili su kod Gran Canarije sa 86:82) krivi korak u španjolskoj ACB ligi, pa je 'košarkaški klasiko' u Madridu bio izravan dvoboj za drugo mjesto u ligi.

Barcelona je slavila pred prepunom dvoranom u Madridu sa 91:84, te uvjerljivije od konačnog rezultata slavila najdražu pobjedu. Tomić i suigrači podizali su prednost sve do +15 na kraju treće dionice, a u posljednje tri minute Real se uspio donekle primaknuti i izboriti priliku da uzdignuta čela zaplješću svojim razočaranim navijačima.

Ante Tomić počeo je utakmicu i u 22 minute na parketu upisao 11 koševa (šut 5/7), te pet skokova, a zbog petog prekršaja u završnici je morao ranije napustiti utakmicu. Doellman je pogodio 17 za Barcu, a pratili su ga Satoransky sa 15 i Ribas sa 15 koševa. najviše kod Reala zabio je Rodriguez, 14.