REAKCIJE

Trener Osijeka: Nemam vremena trošiti se na to; trener Gorice: Dobro odrađeno

04.11.2023 u 20:26

Nogometaši Gorice ostvarili su pobjedu u 14. kolu SuperSport HNL-a, na domaćem terenu Velikogoričani su s 3-0 (1-0) bili bolji od Osijeka, a utakmicu su prokomentirali treneri Dinko Jeličić i Zoran Zekić

U nadoknadi prvog dijela za 1-0 je pogodio Dino Štiglec, dok je u 82. minuti za 2-0 zabio Marko Soldo. Sve je zaključeno u 87. minuti kada je Jurica Pršir postigao gol za 3-0.

'Na kraju smo poraženi s 3:0 iako smo dosta dobro izgledali u prvom poluvremenu. Imali smo odličnu šansu preko Bukvića, kontrolirali smo utakmicu i onda, nažalost, neshvatljivo primili gol duboko u sudačkoj nadoknadi, nakon njihovog ubacivanja iz auta i 'rikošeta' pred našim vratima. I drugo poluvrijeme smo otvorili dobro, zabili pogodak koji eto nije bio priznat, kasnije smo isto imali sjajnu šansu preko Miereza, ali nismo uspjeli izjednačiti. Naravno da mi se ne sviđa kako smo reagirali u posljednjih dvadesetak minuta, nekako smo se raspali i dobili dva jeftina gola, posebice treći. Sve su to stvari o kojima moramo razmišljati i možda je sreća što imamo novi dvoboj za svega nekoliko dana, da se ekipiramo Znali smo da će doći i ovakav trenutak, malo je ipak prebolan, pa imamo na čemu raditi i tražiti neka bolja rješenja', rekao je trener Osijeka Zoran Zekić te se osvrnuo na sudačke odluke koje su ljutile navijače 'Bijelo-plavih.

• +7
NK Gorica - NK Osijek, 14. kolo, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Luka stanzl/PIXSELL

'Ima netko tko se time bavi i tko bi to trebao analizirati i dati neki svoj sud o svemu. No, ako se i pokaže da su sudačke odluke bile pogrešne, ništa nam to neće vratiti. Osobno nemam vremena trošiti na to, nego analizirati sebe i svoju momčad. Prvenstvo je dugačko i dosta izjednačeno, bit će još puno ovakvih utakmica koje će se lomiti na nečiju stranu. Danas je otišlo u korist Gorice i čestitam im. Mi se moramo već od sada pripremati za Hajduk i ispravljati svoje pogreške. Znam da to nije popularno reći, ali sam ipak zamolio za malo strpljenja za neke stvari budući da se previše toga izdogađalo u momčadi. Dečkima treba podrška i nadam se da ćemo im svi zajedno pomoći i da ćemo izgledati puno bolje nego danas.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Trener Gorice Dinko Jeličić je izjavio: 'Zaslužili smo pobjedu, čestitke momčadi, koja uvijek donosi rezultate. Čestitam i momčadi Osijeka. Možda je rezultat na kraju malo prenaglašen s obzirom kako je to izgledalo na terenu. Na kraju smo mi s ta dva gola na kraju potvrdili pristup, odnos i sve što su momci radili na terenu da bi došli do pobjede. Idemo dalje, ovo je dobro odrađeno. Okrećemo se sljedećoj utakmici protiv Belupa.'