to ne radi često

Trener Barcelone Koeman mnoge iznenadio svojom reakcijom jer je posebno istaknuo jednog igrača, a za to ima i dobar razlog

18.10.2021 u 11:07

Nogometaši Barcelone upisali su pobjedu u La Ligi 3:1 protiv Valencije, a trener Ronald Koeman posebno je istaknuo jednog igrača koji mu je jako nedostajao

Kriza u koju je zbog nekoliko poraza upala Barcelona polako prolazi, a pobjeda protiv Valencije – koja je povela 0:1 – pokazala je da ova momčad ima karakter.

Ukratko, Ansu Fati izjednačio je u 13. minuti, nakon toga je Memphis Depay iz penala donio Barceloni vodstvo krajem prvog poluvremena, a u pred kraj utakmice za potvrdu pobjede zabio je Coutinho. Iako je loše počelo, završilo je odlično.

Posebno Koemana veseli povratak Fatija nakon operacije koljena i duge rehabilitacije, a iako to nije njegov stil ipak je posebno nahvalio svog igrača.

'Momčad je reagirala jako pozitivno i zaslužila je ovu pobjedu. Cijelo vrijeme govorim da nam nedostaje igrač poput Fatija. Kao prvo, zbog njegove brzine i golova kojima doprinosi igri. Nisam ga želio zamijeniti, ali moramo biti oprezni s njegovim povratkom', kazao je nakon utakmice trener Ronald Koeman.

Za kraj je, obzirom da Barca polako izlazi iz krize, rekao sa smiješkom:

'Osjećaj je jako dobar, ali u srijedu imamo važnu utakmicu i moramo biti fokusirani.'

Naravno, mislio je na domaću utakmicu Lige prvaka u kojoj, u sklopu 3. kola, dočekuju Dinamo Kijev.

Vrijeme je da osvoje i koji bod u tom elitinom natjecanju u kojem zasad nisu baš ništa pokazala. Čak nisu niti zabili gol, ali utakmica protiv Valencije pokazala je da se momčad diže. I više nitko ne govori o novom treneru…

• +2
Benfica - Barcelona, 2. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: MANUEL DE ALMEIDA