kod njega nema 'labavo'

Željko Sopić je bio ljutit: Dok sam ja trener Rijeke, nitko se neće vući po terenu

27.08.2023 u 23:57

Teži debi na klupi Rijeke Željko Sopić nije mogao zamisliti. Izgubio je 2:1 u derbiju s Dinamom i nije skrivao koliko je nezadovoljan pristupom nekih svojih igrača

Rijeka je na Maksimiru izgubila 2:1 u derbiju 6. kola SuperSport HNL-a, a Željko Sopić je u svom stilu komentirao susret.

'Nismo imali ideju kojom bismo odgovorili Dinamu. Osjetio se manjak energije, nebitno čime je to uzrokovano. Bilo je svježih igrača koji su nam trebali dati energiju, no nisu nam dali. Dobili smo gol iz individualne kvalitete Brune Petkovića, kojeg je teško blokirati, otvorili smo se nakon toga i pokušali sve zadnjih deset minuta. Meni je svejedno izgubio 1:0 ili 3:0. Skidam kapu svojim igračima, dali su sve što su mogli. Igra nije bilo lijepa, ali nismo naučili na ritam ovako teških utakmica, Lille pa Dinamo u tri dana. Nadam se da ćemo se rekuperirati pa spremiti za Lille', rekao je Sopić i dodao:

'Nismo imali izrazite prilike, imali smo udarce sa 16 metara, ali kad sam ja igrao, to je bila prilika, danas više nije. Dinamo je svježiji od nas, danas smo izgubili. Čestitam im na tri boda, idemo dalje.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Sopić je prvu promjenu u svojoj momčadi napravio već u 20. minuti, kada je izveo Veigu, a uveo Smolčića. U 58. minuti je uveo Djouahru pa ga izvadio već u 78. minuti... Nije bio zadovoljan njihovim pristupom...

'Postoje treneri koji se pomire s rezultatom, a ja sam svjestan da oni nisu igrali prošlu utakmicu. Trebali su nam dati dodatnu energiju, a nisu. Ne mogu gledati kako drugi pate, a neki se, da ne kažem šeću, skližu po terenu. To se neće događati dok sam ja trener. Veiga je zamijenjen iz taktičkih razloga. Djouahra je zamijenjen jer sam ja to tako odlučio. Vi biste bili najsretniji da smo mi izgubili 1:0, ali dok sam ja tu, mi ćemo ići po gol', pričao je ljutiti Sopić, koji je u drugom poluvremenu iz igre izvadio Jankovića i Ivanovića:

• +29
Dinamo - Rijeka, SuperSport HNL, 27.8.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

'Htio sam ih poštedjeti. Janković je igrao zadnje tri cijele utakmice, Goda je konstantno igrao. Razmišljao sam hoće li Ivanović i Obregon dijeliti minute, dosta smo uski po pitanju kadra zbog ozljeda, ne mogu se igrači trošiti svih 90 minuta svaka tri dana. Imamo novu utakmicu, bit će puna Rujevica. Bilo je najpametnije povući te poteze', pojasnio je trener Rijeke te se osvrnuo na uzvratnu utakmicu s Lilleom (četvrtak, 31. kolovoza, 20.15 sati, MAXSport, MAXtv).

'Mi Hrvati smo jedna euforična nacija. Lille je jedna od ozbiljnijih momčadi koju sam vidio. Dat ćemo sve od sebe. Hoće li to biti dovoljno? Ne znam. Dat će igrači više nego danas, to mogu reći. Uz ovakve navijače šanse su nam 50-50.'