Oko 4 sata jutros poklopila su se dva fascinantna nebeska fenomena, rijetki noktilucentni oblaci (NLC) i komet Neowise koji je otprilike sat vremena bio vidljiv na sjeveroistočnom nebu, čak i golim okom
Jutros se moglo uživati u prekrasnom kometu Neowise koji je dodano bio začinjen noktilucentnim oblacima.
Kako piše Istramet, oko 4 sata poklopila su se dva fascinantna nebeska fenomena, rijetki noktilucentni oblaci (NLC) i komet Neowise koji je otprilike sat vremena bio vidljiv na sjeveroistočnom nebu, čak i golim okom.
Riječ je o kometu koji je otkriven 27. ožujka ove godine, a koji će i idućih nekoliko dana biti vidljiv golim okom iz naših krajeva. Iako je vidljiv golim okom, u fenomenu se još bolje može uživati uz pomoć dalekozora ili fotoaparata.
Komet je najbliže Suncu prošao 3. srpnja, a pritom se javio dodani rep. Jedan se sastoji od prašine, a drugi od plina. Zemlji će najbliži biti 23. srpnja kada će udaljenost iznositi 103 milijuna kilometara.
Što se tiče NLC oblaka, riječ je o rijetkom fenomenu u našim geografskim šinama; najvišem tipu oblaka na Zemlji koji se javlja na čak 85 km visine.
Budući da su vrlo visoko, sunčeva ih svjetlost obasjava daleko ranije (ili kasnije) u odnosu na površinu.