Kazne za varanje u videoigrama u Europi se uglavnom svode na zabranu pristupa serverima igre, blokadu profila i dolazak na crnu listu. U Južnoj Koreji stvari su puno, puno ozbiljnije
Južnokorejski programer koji je napisao program za varanje u videoigri Overwatch osuđen je na 12 mjeseci zatvora, piše PC Gamer. Aplikacija za cheatanje u popularnoj igri za više igrača zaradila mu je oko 180.000 dolara, no zbog čega je dobio zatvorsku kaznu?
Haker je, naime, počinio kazneno djelo koje krši Zakon o promociji gejming industrije u Južnoj Koreji, kao i Zakon o zaštiti informacija i komunikacije.
Nema varanja!
Podsjetimo, dosadašnje mjere za hakiranje Overwatcha uglavnom su se svodile na uvjetnu kaznu i prilično visoke novčane globe, no povećana profitabilnost hakiranja online videoigara potakla je zakonodavce da kaznu dramatično povise. Pored 12 mjeseci zatvora, haker će dobiti i dvije godine uvjetne kazne.
novi naslovi
Pogledajte što su Sony i Nintendo predstavili na gejmerskom okupljanju E3
Drakonske kazne
Južna Koreja je u 2016. kriminalizirala stvaranje i distribuciju aimbotova, programa koji igračima omogućuju automatsko ciljanje u igri, wall hackova, programa koji omogućavaju prolazak kroz zidove i niz drugih servisa za varanje u igrama. Godinu dana nakon uvođenja zakona cijena hakiranja postala je bolno visoka, a ona uključuje globu od oko 10.000 eura, te uvjetnu kaznu koje osigurava dugoročno poštivanje zakona.
Blizzard Korea je prošle godine službeno potvrdio da se 'posvećuje stvaranju poštenog okružja za gejming te će dati sve od sebe da ga takvime održi'.