Vladajući u Britaniji planiraju uvesti opake regulative vezane uz pristup internetu, povrh toga što je nedavno na snagu stupio zakon koji omogućuje nadzor internauta kao nikad u povijesti zapadne demokracije
Torijevci su u pravoj navali. Britanski zakon nazvan još i 'Big Brother' nedavno je stupio na snagu i uzdrmao temelje interneta i prava na privatnost. Vlasti na Otoku su tako prisilile internetske tvrtke na čuvanje povijesti svih internetskih odredišta koje su korisnici posjetili, uz to što vlasti sad imaju i pravo provaliti u servise poput WhatsAppa kako bi čitali poruke.
Stvari su otada samo krenule nagore po internaute. Britanska premijerka Theresa May planira uvesti opake regulative, a što se sugerira u dijelovima proglasa torijevaca:
Konzervativci tvrde kako su svi dosadašnji i budući potezi zapravo usmjereni na borbu protiv terorizma, maltretiranja online i drugih zala koji bujaju zapadnim svijetom, prenosi Independent.
Servisi Googlea, Twittera, Facebooka i druge mreže svoj rast duguju upravo slobodi izražavanja, no nije izuzetak da u nekim režimima jednostavno posustanu od kontrole i dopuštaju filtriranje. Nažalost, čini se kako će Britanija biti jedna od takvih zemalja u vrlo skoro vrijeme. Odbiju li internetske tvrtke takvu kontrolu i regulative, bit će kažnjene novčano, a ne isključuje se i zabrana pristupa.
Ako vlada bude odlučivala što će biti moguće postaviti online, a što ne, te što će web tražilice poput Googlea moći prikazati u rezultatima, jasno je o kakvom se svijetu radi.