Više od godinu dana nakon njezinog izlaska, specijalna verzija Facebookove aplikacije za čavrljanje prilagođena djeci i dalje ima bug koji cijelu ideju sigurne komunikacije baca ravno kroz prozor
Facebook je u 2017. izbacio Messenger za djecu. Namjena ove verzije poznatog programa za čavrljanje bili su sigurni razgovori s drugim ljudima uz prethodnu dozvolu roditelja ili skrbnika. Prema nedavno otkrivenoj grešci u dizajnu, aplikacija je klincima cijelo vrijeme dozvoljavala da se pridružuju grupnim razgovorima s odraslim osobama i to bez dozvole roditelja.
Prva vijest vezana uz ovaj propust objavljena je prošloga tjedna na The Vergeu. Facebook je, naime, roditeljima počeo slati obavjesti u kojima piše da je tehnička greška djetetu dozvolila da se pridruži neautoriziranim grupama te da je Facebook te sve razgovore zatvorio.
'Nedavno smo obavjestili roditelje i ostale korisnike Messenger Kidsa o greški koja se pojavila na malom broju grupnih razgovora. Te razgovore smo zatvorili.' objašnjava službeno glasilo Facebooka.
informacije su zlato
Od kupovine do pokreta mišem: Ovo su svi načini na koje nas Facebook prati
Aplikacija je trenutno dostupna u svega pet zemalja: SAD-u, Kanadi, Meksiku, Tajlandu i Peruu.