Snažan potres magnitude 4,8 stupnjeva po Richteru pogodio je u 18.43 sati šire područje Zadra, a epicentar mu je bio 15 km sjeveroistočno od Starigrada Paklenice. Ravnateljstvo civilne zaštite izvijestilo je i o štetama
Prema naknadno zaprimljenim informacijama Županijski Centar 112 Zadar zaprimio je tri dojave o šteti nastaloj uslijed potresa, izvijestili su iz Ravnateljstva civilne zaštite.
Nastale su manje pukotine na zidu crkve Sv. Kuzme i Damjana u naselju Slivnica Gornja (područje općine Posedarje), o čemu su mediji izvijestili već jučer.
Došlo je i do napuknuća zida u prizemlju stambenog objekta u staroj jezgri grada Zadra.
Zamjenik načelnika Stožera civilne zaštite grada Paga zatražio je pomoć HGSS Stanice Zadar u skidanju povijesnog zvonika na dijelu objekta Knežev dvor u Veloj ulici zbog postojanja opasnosti od pada i rušenja zvonika.
Podsjetimo, jak potres magnitude 4.8 prema Richteru s epicentrom 15 km sjeveroistočno od Starigrada Paklenice zabilježili su u utorak u 18 sati i 43 minute seizmografi Seizmološke službe RH.
Potres se osjetio na širem zadarskom području, te po prvim podacima u Lici, Šibeniku i Splitu.
Seizmolog Krešimir Kuk prije dvije godine rekao da je zadarsko područje seizmički ugroženije, objasnivši i zašto. 'Šire zadarsko područje je nešto aktivnije', rekao je tada Kuk, pojašnjavajući da je to područje, kao i cijelo južno priobalje seizmički ugroženije.
'Tamo su mogući jači potresi i oni se i događaju, gledajući u dužem vremenskom periodu, češće nego u Slavoniji. Maksimalne moguće magnitude potresa za južno priobalje su između 6 i 7. Ako idemo južnije, i preko 7', kazao je prije dvije godine. Seizmolozi podsjećaju da je potres nemoguće predvidjeti.