U prosvjednoj vožnji građevinskim vozilima i mehanizacijom ulicama Siska, a potom i Petrinje, građevinski su obrtnici i poduzetnici mirno prosvjedovali zbog nemogućnosti da se uključe u rušenje i čišćenje u potresu oštećenih objekata
Prosvjednici su ustvrdili da, i prilikom svog prvog okupljanja i upornih zahtjeva jedinicama lokalne samouprave da im se dodjele građevinski poslovi, uz rijetke izuzetke, uglavnom nisu dobivali odgovore.
Podsjetili su da je u postupku obnove Stožer za otklanjanje posljedica potresa ovlastio upravo općine i gradove, kojima su dodijeljena i interventna sredstva, za odabir izvođača.
Građevinare, kojih je oko 600 na području županije, posebno smeta što ne mogu dobiti poslove u Sisku i Petrinji, gdje je i najviše oštećenih objekata, već iz izvode građevinari iz drugih krajeva Hrvatske.
Na vozila su stavili transparente na kojima su, među ostalim, bile i poruke - "Ovdje se branila Hrvatska, ako bude trebalo branit će se ponovo", "Volontirali smo, a sada kada se zarađuje novac, želimo ga i mi zaraditi", "Mi samo želimo raditi", "Ostali smo bez svega, dajte nam pravo da radimo", "U županiji ima mjesta za sve, a ne samo za njih.
Nakon toga, sisački građevinari krenuli su gradskim ulicama, pa prema Petrinji, gdje su im se, na mjestu potpuno srušene zgrade Udruženja obrtnika Petrinje, priključili i tamošnji građevinari.
Predsjednik Područne obrtničke komore Adolf Cvanciger, te predsjednica Udruženja obrtnika Siska Ivanka Čačić i predsjednik Udruženja obrtnika Petrinje, Gline i Topuskog Stjepan Panežić, obrtnici i poduzetnici građevinari najavili su da neće odustati od svoje namjere da izbore pravo sudjelovanja u rušenju i čišćenju objekata.