Od petka je dopuštena uporaba jače pirotehnike, a najčešća žrtva su upravo - djeca. Policija svake godine poziva na suzdržavanje od korištenja kako bi se spriječile tragične posljedice, a ove godine apel javnosti odaslali su i - liječnici
Nova TV razgovarala je s dr. Rokom Kraljem s Klinike za dječje bolesti u Klaićevoj, gdje su već i prije stupanja na snagu dopuštenja korištenja pirotehničkih sredstava liječili osam pacijenata, od kojih je jedan teško ozlijeđen.
'Znam i da je večer prije prijema kod nas jedno dijete s teškom eksplozivnom ozljedom zbrinuto i u KBC-u Zagreb', kaže Kralj koji precizira kako je riječ o širokom spektru ozljeda.
'Ozljede mogu biti izuzetno teške, najčešće u području šaka i očiju, ali i uha. Zato kasnije nastaju problemi s vidom i sluhom', kaže Kralj, upozoravajući da posljedice od ovih ozljeda mogu ostati cijeli život.
Kralj upozorava i da su najčešće ozljede od pirotehnike koja nije originalna.
'Često djeca kombiniraju različite vrste pirotehnike i priotehničkih sredstava, rade nekakve pripravke doma, tako da je važno da roditelji toga budu svjesni i da imaju kontrolu nad time', zaključio je Rok Kralj.