Časnica zadužena za koordinaciju pogreba kraljice Elizabete II. i 10 dana dugo razdoblje nacionalne žalosti, operaciju London Bridge opisala je kao „ogroman uspjeh“
Za ceremonijalne događaje povodom smrti kraljice u trajanju od 10 dana angažirano je više od 5000 policajaca iz cijele Britanije.
Broj policajaca angažiranih za podršku događanjima u Škotskoj, Londonu, Windsoru i Norfolku činio bi petu najveću policijsku silu u Engleskoj i Walesu, s desecima tisuća policajaca dodatno angažiranih za događanja na lokalnoj razini.
Policijska dužnosnica Lucy D'Orsi, zapovjednica za operaciju London Bridge, kazala je da je „Iz policijske perspektive, to bio ogroman uspjeh“.
„Ono što ovu operaciju čini drugačijom od onih koje rutinski provodimo je to što nije bilo ranije obavijesti, ona je počela kada smo saznali za smrt Njezinog Veličanstva i to je čini bitno različitom od bilo koje druge operacije", kazala je.
Dodala je i da je „prerano za reći“ koliki su troškovi operacije, koja je najveća ikada zabilježena ceremonijalna policijska operacija.
D'Orsi je rekla da je operacija uključivala „najveću blokadu vozila ikada“, s brojnim blokadama vozila kojima je spriječen ulazak na ceste u centru Londona poput The Malla.
„Nažalost, u prošlosti smo bili svjedoci terorističkih napada u kojem su vozila korištena kao oružje, stoga je bilo važno osigurati da su ta područja zatvorena kako bi javnost bila sigurna“, kazala je.
U ceremoniji je tijekom 10 dana žalosti sudjelovalo oko 650 službenika za zaštitu, službenika s vatrenim oružjem i naoružanih hitnih vozila, s više od 500 specijalističkih timova za potragu obučenih da pretražuju ključne znamenitosti i zgrade u kojima se okupljaju gomile.
Angažirano je i više od 50 policijskih pasa obučenih za otkrivanje eksploziva i vatrenog oružja.
Dan kraljičinog pogreba bio je najveća dosad zabilježena operacija metropolitanske policije, čime su nadmašene policijske operacije vezane za ceremonije otvaranja i zatvaranja Olimpijskih igara u Londonu 2012.