SVE VEĆE RAZLIKE

Pandemija je najimućnijim obiteljima osigurala nove milijarde

01.08.2020 u 19:47

Bionic
Reading

Pandemija nije zaustavila neumoljiv rast bogatstva nasljednika Sama Waltona, osnivača Walmarta, čije je zajedničko obiteljsko bogatstvo procijenjeno na 215 milijardi američkih dolara, piše Bloomberg

Najimućnija svjetska obitelj je samo prošle godine bila bogatija za 25 milijardi američkih dolara. Ulaganja u Walmartov lanac trgovina i e-trgovinu donijeli su nagli rast prodaje i u prvom tromjesečju ove godine, unatoč krizi u američkom maloprodajnom sektoru.

Indijac Mukesh Ambani uložio je više od 20 milijardi dolara u svoje digitalne platforme od travnja, povećavši najveće bogatstvo Azije za 61 posto u prošloj godini.

Švicarska dinastija Oeri-Hoffmann dodala je 24 posto neto vrijednosti dionicama Roche Holding AG, potaknutim prodajom COVID-19 testova. Bogatstvo obitelji Johnson poraslo je ove godine s 9 milijardi na 46 milijardi dolara.

Na Bloombergovoj ljestvici pojedinačnih milijardera Jeff Bezos je bio na drugom mjestu, ali se sada umnogome razlikuje od ostalih. Ne ispunjava uvjete za obiteljski popis jer je njegovo bogatstvo prve generacije.

Vjenčanje u doba koronavirusa
  • Vjenčanje u doba koronavirusa
  • Vjenčanje u doba koronavirusa
  • Vjenčanje u doba koronavirusa
  • Vjenčanje u doba koronavirusa
  • Vjenčanje u doba koronavirusa
    +14
Vjenčanje u doba koronavirusa Izvor: Pixsell / Autor: Emica Elvedji/PIXSELL

Pandemija koronavirusa i Black Lives Matter su, kako piše Bloomberg, ukazali na velike nejednakosti u Sjedinjenim Američkim Državama, zbog čega su postali učestaliji glasovi da se poveća porez na bogatstvo.

Političari s lijevog političkog spektra, naročito Bernie Sanders, kritizirali su sve veću nejednakost i rastuće bogatstvo milijardera.

Bivši potpredsjednik Joe Biden, demokratski kandidat za predsjednika SAD-a, nije prihvatio porez na bogatstvo, ali vodi kampanju da se 'zatvore rupe u porezu na imovinu', prenosi Klix.ba.