Iako je preživio tri rata, posljednjem u nizu baranjskih mlinova - Starom mlinu u Duboševici - sada prijeti zatvaranje. I to samo zato što je - nakon 120 godina njegova neprekidnog rada - nekome zasmetala prašina
Nije stao od 1895. godine. Crveni mlin u Duboševici othranio je naraštaje i naraštaje Baranjaca. Danonoćno melje ono što su seljaci ubrali na svojim poljima. Kruh se peče, kolači, nedjeljni kolač bez domaćeg brašna, osobito od pšenice koje su sami proizveli, to je nešto nezamislivo. Iako melje sedam tona brašna na dan, nikada ne može samljeti koliko Baranjci mogu potrošiti pa često brašno čekaju i u redovima, donosi HTV
Taj mlin je sastavni dio života u selu,no stoljetnu tradiciju moglo bi prekinuti rješenje inspekcije rada koja je ustanovila da je u mlinu prevelika koncentracija prašine te prevelika buka motora.
Upravitelji mlina zatražili su neovisno vještačenje i dobili potvrdu da su i buka i prašina s obzirom na starost mlina - u granicama, a liječnički pregled potvrdio - da ni djelatnici nisu izloženi opasnosti. Upraviteljica mlina Đurđa Marton izrazila je žaljenje što je Sud za dokazni materijal zažmirio i tražio da se prizna krivica bez obzira na dokazni materijal. Svi su svjesni da su velike novčane kazne,ako Mlin nastavi s radom.
Baranjci se pitaju kako će preživjeti ako mlin stane, jer kruhom iz njega hrane se i školarci pa ih je školski obrok stajao svega četiri kune.