Ni u četvrtak roditelji nisu poslali djecu na nastavu zbog preseljenja jednog učenika problematičnog ponašanja u njihov razred jer smatraju da niti nakon sastanka s ravnateljem škole i predstavnikom Ministarstva znanosti i obrazovanja nije pronađeno adekvatno rješenje
Roditelji su na sastanku iznijeli uvjete pod kojima će prekinuti bojkot nastave, a ravnatelj Uprave za unaprjeđenje sustava obrazovanja u Ministarstvu obrazovanja Momir Karin izjavio je kako vjeruje da će kod roditelja prevladati razum i da će se situacija uskoro riješiti.
Pulski gradonačelnik Filip Zoričić ponovno je pozvao roditelje da pošalju djecu u školu jer je to njihova zakonska obveza i poručio kako niti jedno dijete nije zaslužilo biti izolirano.
'Nema razloga da se djeca ne šalju u školu jer dijete koje je preseljeno u novu školu ima svu potrebnu pomoć stručnih službi. Godišnje u Puli ima na desetke premještaja djece iz jedne školu u drugu i nema ovakvih reakcija', naglasio je Zoričić.
Ustvrdivši kako situacija u Puli nema veze s tragičnim događajem u Zagrebu, kazao je kako se nekim potezima umanjuje i omalovažava važnost ljudi koji rade u školama - stručnih službi, defektologa, logopeda, pedagoga, psihologa, učitelja i ravnatelja.
'Postali smo društvo predrasuda'
'Ne govorimo o problematičnom djetetu, nego djetetu koje ima problem, zato je tu struka da mu pomogne. Nažalost, postali smo društvo osuda i predrasuda o svakome. Ako se izgubilo povjerenje u sustav, onda nam on ne treba', ističe Zoričić.
Istarski župan Boris Miletić također smatra da bojkot nastave nije rješenje, radi se o temi o kojoj treba odlučiti struka, a ne politika.
'Premda razumijem zabrinutost roditelja, bojkot nastave nije rješenje pa pozivam na suradnju, razumijevanje i dobronamjernost. Djetetu je osigurana stručna pomoć i treba mu pružiti priliku', kaže Miletić.