Prema provedenom istraživanju Ekonomskog fakulteta na temu 'Ekonomika i starenje u Hrvatskoj' vidljivo je da je u Republici Hrvatkoj svake godine sve više osoba starijih od 65 godina. Govorimo o oko 200.000 osoba od 65+ koje žive same - i svakoga dana ih je sve više
Plan zbrinjavanja starijih u RH u narednom periodu prilično je neizvjestan, s obzirom na to da se na mjesto u domu za starije čeka po nekoliko godina te na svako mjesto čeka oko 50-ak zaintersiranih. Kod većine postoji i strah od doma, većina bi voljela ostati živjeti u svojem domu.
Usluga Telecare poznata je u europskim zemljama, a njihova iskustva su se počela primjenjivati i u Hrvatskoj. Direktori Telacare d.o.o. gospodin Igor Delišimunović i Ivica Steiner, ne kriju zadovoljstvo što su pokrenuli ovaj program monitoringa po uzoru na druge zemlje za neograničen kapacitet korisnika i time nas stavili uz bok s drugim razvijenim zemljama EU i svijeta.
Telecare usluga sastoji se od više modela uređaja koji se instaliraju kod krajnjih korisnika. Razlikuju se po namjeni: samo za kuću, za kretanje osoba, za praćenje kretanja itd... Ovi uređaji mogu raditi putem obične telefonske linije, putem GSM kartice, putem interneta, putem satelita, a mogu i preko TV-a. Za početak je dovoljno pristupiti web stranici www.telecare.hr i ispuniti upitnik 'Postani korisnik'. Potpisivanjem ugovora, uređaj će se instalirati u roku od 30 dana. Usluga počinje teći od trenutka kad se uređaj uključi i kad se uspješno ostvari prva veza na relaciji Korisnik – Agent Telcare-a. Sustav je tako koncipiran da je nemoguće da poziv ne bude zaprimljen i da odgovor ne uslijedi u roku 10-ak sekundi. Sustav koristi skraćeni broj 144 koji se bira iz cijele Hrvatske bez predbroja. Na taj način moguće je ostvariti kontakte s agentima Telecare i za druga pitanja, npr. kako postati korisnik.