Nakon što je globalna pandemija promijenila svakodnevicu te doslovce paralizirala svijet zabavljačke industrije, glazbenici na sve načine pokušavaju osmisliti koncerte u skladu s epidemiološkim mjerama
Obzirom kako je cijeli svijet u očekivanju stišavanja pandemije koronavirusa još uvijek nije poznato kad će se koncerti kakve pamtimo moći održavati u bližoj budućnosti.
Glazbena je industrija u cijelom svijetu na koljenima, a neki su se izvođači, dok se korona kriza ne smiri, okrenuli online koncertima.
Upitno je i što će se dogoditi s velikim glazbenim festivalima pa je tako brojne fanove razočarala vijest kako će britanski Glastonbury otkazati ovogodišnje izdanje.
Američki indie bend koji je oduvijek pomicao granice svojim originalnim nastupima i neobičnim stilom, predstavio je svoju ideju koncerta iskoristivši svoj dobro poznati rekvizit - balone.
Koncert koji se trebao dogoditi u prosincu, odgođen je za siječanj zbog porasta broja zaraženih.
The Flaming Lips su tako uspjeli u svom rodnom Oklahoma Cityju razveseliti publiku koncertom, a i bend i obožavatelji su bili u golemim prozirnim balonima uz sve mjere zaštite od širenja koronavirusa.
Publika je bila raspoređena u 100 balona te su uz poštivanje svih epidemioloških mjera zbog globalne pandemije odsvirali 13 svojih hitova.
Koncert ovog tipa pokazao se kao uspješna ideja, a The Flaming Lips su inače otprije poznati po korištenju balona na svojim koncertima, u što se mogla uvjeriti domaća publika prije nekoliko godina u Zagrebu.
Frontmen benda Wayne Coyne o koncertu je izvijestio i na svom Instagramu, a obožavatelji su mu u komentarima napisali kako im je ideja sjajna te se nadaju da će se što više bendova ugledati na njih.
'Kad ste jednom u balonu, možete napraviti štogod poželite. Za 20 minuta uspjeli smo publiku smjestiti u balone. Sjajna je stvar da tako možete uživati u glazbi bez da ikoga od svojih bližnjih dovedete u opasnost. To je 'novo normalno'', objasnio je Coyne.