zaljubljeni kao prvog dana

Vole se više od tri desetljeća: Ovo je suprug Mirne Zidarić

21.03.2025 u 06:08

Bionic
Reading

Nakon 30 godina predanog rada, novinarka, urednica i voditeljica Mirna Zidarić nedavno se oprostila od gledatelja HRT-a posljednji put vodeći sportski dio Dnevnika. Jedno od najdugovječnijih lica nacionalne televizije nedavno nam je otkrila da će ubrzo otvoriti obrt širokopojasnog spektra, a u tranzicijskom razdoblju najveću podršku pružit će joj suprug Zoran Zidarić

Mirna Zidarić ima jedan od najdugovječnijih brakova na domaćoj javnoj sceni. Svog životnog suputnika Zorana Zidarića upoznala je 1992. godine u hotelu u Crikvenici, u kojem su oboje pratili košarkaško finale na Olimpijskim igrama koje su se održavale u Barceloni.

Ranije je izjavila da je tajna njezina braka smijeh te da ju je osvojio upravo osebujnim humorom koji im 'pomaže da se ničime ne zanose te da bez mnogo ushita ili drame podnose lijepe i manje lijepe trenutke'. Priznala je da joj 'imponira intelektualno, ljudski i fizički, pa je svaki novi zajednički dan dar na kojem valja biti zahvalan'.

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia, montaža: Neven Bučević

Zidarić je renomirani hrvatski arhitekt rođen 18. ožujka 1962. u Šibeniku. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1987. godine. Njegova karijera obilježena je uspješnim projektima koji su osvojili prestižne nagrade. Nekoliko godina nakon diplome radio je kao samostalni arhitekt do 1992. godine, kada je s Tomislavom Ćurkovićem osnovao studio Dva arhitekta, a on je postao jedan od najuspješnijih arhitektonskih studija u Hrvatskoj. Iza njih su brojna domaća i međunarodna priznanja, uključujući American Architecture Prize.

Mirna i Zoran Zidarić
  • Mirna i Zoran Zidarić
  • Mirna i Zoran Zidarić
  • Mirna i Zoran Zidarić
  • Mirna i Zoran Zidarić
  • Mirna i Zoran Zidarić
    +3
Mirna i Zoran Zidarić Izvor: Cropix / Autor: Nenad Dugi / CROPIX

Umjetnička obitelj

Zidarić potječe iz umjetničke obitelji, što je utjecalo na njegovo zanimanje za arhitekturu. Njegov otac bio je čuveni glumac Krešimir Zidarić, a brat mu je Ranko Zidarić, jedan od naših najuspješnijih glumaca, član Dramskog kazalište Gavella. Aktivan je kao predavač i gost kritičar na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, na kojem dijeli svoje iskustvo i znanje sa studentima.

Silno je vezan uz rodni Šibenik (odrastao je u šibenskoj Dragi i na Jadriji), uz obitelj pokojne majke Danice Seke, djevojački Aralica. Ljubav prema tom kraju prenio je na Mirnu i sinove, 29-godišnjeg Bornu, diplomiranog redatelja, i 23-godišnjeg Marina, pred kojim je diploma na Ekonomskom fakultetu. Mirna i Zoran često odlaze u svoju dalmatinsku oazu u Primoštenu. 'Kad odem ondje ili na nekoliko dana napustim Zagreb, osjećam se svježe kao da sam bila u Nepalu!' rekla je svojedobno. U Šibeniku danas slave Zoranov rođendan, a Mirna je tim povodom objavila fotografiju na Instagramu.