komentar za tportal

Aco oduševljen Srbijom: Nitko nikad ovo nije napravio Dream Teamu! Trebali su pobijediti

Hrvatski stručnjak Aleksandar Petrović, koji je na Olimpijskim igrama u Parizu imao ulogu kao izbornik Brazila, za tportal je komentirao sjajnu polufinalnu utakmicu između SAD-a i Srbije

Nakon prave drame i velikog preokreta na koncu su košarkaši SAD-a stigli do pobjede 95:91 protiv Srbije te su tako izborili plasman u finale Olimpijskih igara. Za olimpijsko zlato LeBron James i društvo za zlato će igrati protiv domaćina Francuske, a Srbija za broncu igra protiv Njemačke.

Iako su košarkaši Srbije velik dio utakmice vodili, iako su imali i 17 koševa razlike u prvom poluvremenu, iako su imali 11 koševa razlike u završnici - ipak nisu izdržali.

Hrvatski stručnjak Aco Petrović prije nekoliko dana osjetio je moć Dream Teama koji je u četvrtfinalu Olimpijskih igara bio bolji od Brazila 122:87.

Kad smo Petrovića zamolili za komentar sjajne utakmice, u kojoj su Amerikanci 'iščupali' pobjedu, za tportal je rekao:

'Prije sveg nema potreba za komentar Amerikanaca koliko se ima potrebe komentirati reprezentaciju Srbije. Ono što su Nikola Jokić i društvo odigrali nekih 36, 37 minuta je bila čista košarkaška rapsodija na svim nivoima! Naravno da je glavni balans oko svega bio taj što nisu mogli kontrolirati Jokića, a samim time svi ostali igrači su se pridružili svojim rolama fantastičnim igrama, od Avramovića pa do Bogdanovića. Ma su igrali briljantno, baš svi!', kazao je za tportal Petrović dodavši.

'Očito su igrači Srbije naučili lekciju iz dva ogleda s njima i dva velika poraza, ali to im očito nije opterećenje. Odigrali su u olimpijskom polufinalu fantastičnu utakmicu i to je ono o čemu treba govoriti. Ovako nešto u tri četvrtine utakmice, koje su Srbi sve redom dobili, nitko u povijesti nije napravio Dream Teamu!'

Izdvojio je Aco i ključni trenutak utakmice:

'Pred kraj utakmice dogodio se pad zbog umora, ali moram izdvojiti i jedan taktički detalj koji je prelomio utakmicu. U trenutku kad je Jokiću sviran 4. faul tricu je zabio Durant. U nastavku tog napada tricu je zabio i Booker tako da je ostatak utakmice Jokić praktički prestao igrati obranu na Joelu Emiidu koji je u ključnim trenucima najzaslužniji što su Amerikanci uhvatili priključak. U završnici je jedan težak šut hladno pogodio Durant, ušla je jedan sretna trica Curryju, a sjajno je na kraju krajeva odigrao i LeBron James. No, svima nama iz Europe može biti žao što je rezultat takav jer je pobjednik trebao biti drukčiji. Srbija je trebali pobijediti', dodao je Perović koji nije želio komentirati suđenje u ovoj utakmici. Samo je rekao da Jokićev faul nije sporan...

Tek je dodao 'kako je 'činjenica da se ne na cijelom turniru sude neke banalne stvari kao što su greške u koracima NBA zvijezdama koje su očigledne.'