07.11.2015 u 17:11

• +7

MAXtv 1. HNL, 16. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

U prvoj subotnjoj utakmici 16. kola MAXtv Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu svladao Hajduk 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Tomislav Šarić

Hajduk je u Gradski vrt došao kao veliki favorit, no taj status nije ničime opravdao. Potvrdilo se još jednom koliko je za 'bile' ovo teško gostovanje, a zasigurno Burićeva momčad još nije preboljela ni domaći poraz od Rijeke u zadnjem kolu. Sada su doživjeli još jedan.

Osječki nogometaši, koji ne primaju redovito plaću, stigli su do cijelog plijena, prvog nakon šest prvenstvenih susreta u kojima nisu osjetili slast pobjede.

Domaćin je u susret ušao agresivno, a za hrabar i otvoren pristup nagrađen je već u devetoj minuti kada je sudac poslije duela Arsenića i Milića pokazao na bijelu točku. Na žalost osječkih navijača Kalinić je fantastično zaustavio udarac Lesjaka.

Na novu pravu priliku čekalo se do 37. minute. I opet ju je imao Osijek. Poslije brze kontre Štrkalj je pucao sa sedam metara, ali je loptu s crte izbio stoper Billy.

Ipak, u 41. veselje domaćih igrača. Škorić je dao kratku loptu za Šarića, a ovaj je ljevicom opalio sa 16 metara i pogodio donji desni kut nemoćnog Kalinića.

U nastavku je Hajduk imao terensku inicijativu, ali napadi su bili jalovi. U gostujućim redovima nisu znali kako probiti obrambeni blok rastrčanih i borbenih Osječana koji su vrebali iz kontre.

Hajduk je zaprijetio glavom preko Maglice (61) i Vlašića iz daljine (82), ali bilo je to premalo da bi se svladao sigurni Mikulić.

Do kraja utakmice domaćini su izležavanjima pomalo 'krali' vrijeme, sudac je produljio pet minuta, no ni u nadoknadi Hajduk nije uspio stvoriti pravu opasnost. Osječki nogometaši su posljednji sučev zvižduk zasluženo dočekali s podignutim rukama u zraku.

Osijek - Hajduk 1:0
Zagreb - Slaven Belupo 19:00