VELIKA POBJEDA

Alonso pomeo rivale i slavio u Šangaju!

14.04.2013 u 10:43

Fernando Alonso došao je do 31. pobjede u karijeri na Velikoj nagradi Kine, a na pobjedničkom postolju još su se našli Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton

Španjolski 31-godišnji vozač s velikom je prednošću slavio u Šangaju, za svoju prvu pobjedu sezone i povratak u borbu za vodstvo u ukupnom poretku. Alonso je najteži dio posla napravio u prvom dijelu utrke, u kojem je prošao ispred Lewisa Hamiltona, a do kraja je samo rutinski priveo posao kraju za zasluženih 25 osvojenih bodova.

Drugo mjesto pripalo je Kimiju Raikkonenu, koji je u samoj završnici bio bolji od trećeplasiranog Lewisa Hamiltona. Iako je startao tek kao deveti, Sebastian Vettel uspio se probiti do četvrtog mjesta, a konačno je dobar plasman ulovio za McLaren i petoplasirani Jenson Button

Felipe Massa dobro je startao, no kasnije je potonuo i u brzom Ferrariju osvojio je tek šesto mjesto. Odličan sedmi bio je Daniel Ricciardo u Toru Rossu, a bodove su još osvojili Paul di Resta, Nico Hulkenberg i Romain Grosjean. Mark Webber je odustao nakon sudara s Vergneom i loše pričvršćenom gumom u boksu.

U ukupnom poretku i dalje vodi Vettel s 52 osvojena boda, Raikkonen ima 49, Alonso 43.

Sljedeća utrka vozi se već za tjedan dana u Bahrainu.