španjolska liga

Ante Budimir asistent u domaćoj pobjedi Osasune

01.09.2024 u 19:28

Druge prvenstvene pobjede, u ogledima 4. kola nove sezone španjolske La Lige upisali su nogometaši Osasune i Alavesa

Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni 3-2 bila bolja od Celte, a hrvatski reprezentativac Ante Budimir je bio u udarnoj momčadi Osasune te je igrao do 77. minute.

Prvi gol Osasuna je zabila u 21. minuti. Strijelac je bio Boyomo, a asistent upravo Budimir.

Gosti iz Viga su brzo izjednačili, u 29. minuti je gol za 1-1 postigao Borja Iglesias. Na samom kraju prvog dijela Osasuna se vratila u vodstvo i to autogolom Domingueza, dok je Abel Bretones u 62. minuti pogodio za 3-1 i time zapečatio slavlje Osasune.

U nadoknadi susreta Gomez je pogodio vlastitu mrežu, ali dalje od 3-2 Celta nije mogla.

Alaves je na domaćem terenu 2-0 svladao Las Palmas. Već u sedmoj minuti Carlos Vicente je doveo domaćina u vodstvo, dok je u 78. Toni Martinez zabio za 2-0 i time potvrdio slavlje svoje momčadi.